fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

Tauki – kāpēc tos nedrīkst izslēgt no ēdienkartes?

Daudzi, no mums, cenšoties samazināt lieko svaru vispirms atsakās no produktiem, kas satur taukus. Tā ir ļoti liela kļūda, jo tauki mums i nepieciešami

Kāpēc mums ir vajadzīgi tauki?

Daudzi, no mums, cenšoties samazināt lieko svaru vispirms atsakās no produktiem, kas satur taukus. Tā ir ļoti liela kļūda – jo ja organisms nesaņem tam dienā nepieciešamo tauku daudzumu – tas pārstās uzsūkt taukos šķīstošos vitamīnus (piemēram, vitamīnu D), kas savukārt ierobežos kalcija un citu minerālvielu uzsūkšanos … Protams, ka pārmērīga tauku uzņemšana var novest pie nopietnām veselības problēmām (aptaukošanās, aknu un aizkuņģa dziedzera darbības traucējumi, utt.), tādēļ optimālais tauku daudzums, kas būtu jāuzņem ir 60 – 80g dienā. Atkarībā no cilvēka fiziskajiem parametriem. Tieši šis daudzums būs pilnīgi nekaitīgs, turklāt nodrošinās organismu ar tam nepieciešamajām uzturvielām.

Taukiem ir liela nozīme mūsu organisma darbības regulēšanā. Pirmkārt, jau tauki ir enerģijas avots, kas tik ļoti nepieciešama ikvienam normālam cilvēkam, lai ikdienā varētu normāli strādāt, sportot un galu galā vienkārši labi justies.

Daudzi vitamīni (piem.: A, E, B2, D, K …) un mikroelementi (kalcijs, magnijs …) bez tauku klātbūtnes organismā nemaz nespēj uzsūkties, kas, savukārt var novest pie to deficīta un rezultātā mums parādās grumbas, āda kļūst ļengana, sašļūk, sāk izkrist mati, sāk plaisāt un šķelties nagi.

Turklāt tauki – ir svarīgs ķēdes posms, dažu hormonu izstrādē un jaunu šūnu veidošanās procesā – tie nodrošina uzturvielu transportēšanu caur šūnu membrānām un palīdz uzturēt mūsu imūnsistēmas funkcijas.

Respektīvi – ja vēlaties būt skaistas, veselas un enerģijas pilnas – bez taukiem neiztikt.

 

Kas notiek, ja tauki tiek uzņemti nepietiekošā daudzumā?

  • Tiek traucēta nervu un sirds-asinsvadu sistēmas, aknu darbība;
  • Pasliktinās redze;
  • Sāk mainīties ādas ķīmiskais sastāvs;
  • Sāk samazināties fiziskā aktivitāte un pretošanās iespēja dažādām slimībām – novājinās imūnsistēma.
 

Bet pats galvenais – ja cilvēks regulāri nesaņem pietiekošā daudzumā taukus – tiek traucēta vielmaiņa, kā rezultātā tauku slānis tikai palielinās.

Neaizmirsīsim, ka tieši tauki sniedz mūsu ķermenim siltumu, turklāt tauku slānis pasargā mūsu iekšējos orgānus no dažādiem triecieniem, sitieniem – krītot vai straujās, asās kustībās.

Dažus gadus atpakaļ pastāvēja teorija, kuras piekritēji no savas ēdienkartes gandrīz pilnībā izslēdza taukus pamatojoties ar to, ka tauki izraisot aterosklerozi. Un tikai pavisam nesen tika pierādīts ka tauki-tieši pretēji, satur mikroelementus, kas mazina iespēju saslimt ar aterosklerozi.

Tauki atrodas izslēdzamo produktu augšgalā, jo visi, kas seko savam svaram visvairāk izvairās un baidās tieši no tauku liekas uzņemšanas. Tomēr, pilnīga atteikšanās no taukiem, tāpat kā arī to pārmērīga uzņemšana var novest pie nopietnām veselības problēmām. Būtiski ir nepārsniegt nepieciešamo diennakts devu un priekšroku dot augu valsts taukiem.

Ineta

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.