fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

Kā kļūt laimīgai?

Kā kļūt slaidākai, līdz ar to skaistākai un līdz ar to arī laimīgākai. Pieredzes stāsti par to, kā veidot veselīgu attieksmi pret ēdienu.

Daudziem dažādu tievēšanas diētu ievērošana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Daudzas manas klientes saka, ka ir ievērojušas diētas visu savu apzinīgo dzīvi, citām liekā svara problēma aktualizējas pēc bērniņa piedzimšanas, citām ieejot dzīves otrajā pusē.

Lielai daļai diētu ievērošana nekad nav bijusi saistīta ar veselību – diētas mērķis lielākoties ir kļūt tievākai un līdz ar to skaistākai un līdz ar to arī laimīgākai.

Bet.

Šie mērķi bieži vien netiek sasniegti.

Iemesli ir dažādi, bet vairumā gadījumu neveiksmes cēlonis ir mīlestības trūkums pret sevi.

Ko ar to domāju?

Manuprāt, tievēšanas neveiksmju galvenais cēlonis ir vieglprātība. Vieglprātība tādā nozīmē, ka:

  • Mēs vēlamies iegūt maksimālu rezultātu maksimāli īsā laika periodā nedomājot par sekām;
  • Vairumā gadījumu, mēs rezultātu mērām tikai ar zaudētajiem kilogramiem un aizmirstam par pašsajūtu (kļūt laimīgākai) un veselību (ka mums šajā ķermenī vēl būs jādzīvo daudzus gadus).
 

Un, nedomājot par to:

  • Vai es spēšu šo diētu ievērot?
  • Ja spēšu – ko tā nodarīs manam ķermenim un veselībai?
  • Kas notiks pēc tam, kad es atgriezīšos pie iepriekšējiem ēšanas paradumiem?
 

Mīļās meitenes un puiši – ja Jūs atgriežaties pie “iepriekšējiem ēšanas paradumiem”, Jūs atgriežaties pie tā, kas radīja tos liekos kilogramus.

Kas Jums dod cerību, ka tie atkal neatgriezīsies?

 

Lai gūtu patiesu priekšstatu par to, kā mūs ietekmē tas, ko ēdam – lūk, manu klientu pieredzes stāsti (vārdi ir mainīti) par diētām, kā tās viņas ir ietekmējušas un kā viņas ir atrada spēku ieklausīties sevī un sākt tievēt veselīgi.

Ceru, ka šīs atziņas palīdzēs Jums paskatīties uz svara samazināšanu mazliet savādāk un palīdzēs veidot veselīgākas attiecības ar pārtiku, savu ķermeni un dzīvi kopumā.

 

Elīna, 28 gadi

Man vienmēr bijis jāpiedomā pie uztura un sporta, lai saglabātu labu augumu. Jaunības gados izmēģināju miljons tievēšanas veidus. Tagad jau padsmit gadus turos formā ar skriešanu, veselīgu uzturu un Inetas receptēm.

Vispār man ļoti patīk ēst un vīns, tāpēc kārtīgi jāsporto, lai to visu notērētu.

Man vajag kontroli un vadoni, jo vienai bieži pietrūkst motivācijas.

Vēl gribēju piebilst – pēc visām jaunības badošanās tūrēm, Minesotas sīpolzupām u.tml. man tagad ir pilnīgi skaidrs, ka gribu ēst un dzīvot veselīgi. Ar cieņu pret ķermeni, kas man ir tāds malacis👍

Sākot ēst veselīgi, 2 mēnešu laikā nometu 7 kg un papildus tam man tagad ir ļoti veselīga sejas āda un es jūtos ļoti enerģiska.

 

Santa, 40 gadi

Dzīvoju Somijā jau 10 gadus. Ir pienācis laiks sakārtot savu dzīvesveidu.

Problēmas ar svara svārstībām sākās tieši ārzemēs, kad sāku strādāt ļoti smagu, fizisku sezonālu darbu. Pa vasarām nometu līdz pat 20-25kg, bet ziemās atkal viss atripoja atpakaļ un vēl plusā. Un ar katru gadu savu organismu turpināju mocīt šādā veidā, kamēr svars apstājās svārstīties un palika nemainīgs savā augstākajā punktā.

 

Alise, 36 gadi

Es jau sen, sen atpakaļ biju čolējusi un piesekojusi Inetas skatuves gaitām, tad pamanīju, ka viņai ir blogs, no kuras noprovēju vairākas receptes, sākumā neko nesapratu, bet pēc kāda laika iepatikās! Jo pēc veģetārietes tēlošanas (😊) gribējās dabūt atpakaļ spēku muskuļos ar proteīnu, tātad pārsvarā ar gaļu. Bet izrādījās ir triljons veidu, kā to izdarīt. Paralēli no nezināšanas un veģetārā uztura bija drusku uzaudzis nevajadzīgs tauciņu slānis.

Pamazām sāku saprast, kā šitās lietas vispār strādā, ka ir tik daudz kā vēl, ko mācīties un tieši savām vajadzībām pielāgot. Tad dažus gadus atpakaļ tiku pie privātas ēdienkartes no Inetiņas, jo mana problēma ir šad un tad pazaudēt motivāciju. Tie tad ir klāt plus mīnus kādi 3-4 kg, ja ir 5 – tad tas ir jau par traku. Tos noturēt ir daudz grūtāk nekā izklausās, tāpēc man vajag drusku atbalstu, drusku plānu, drusku jaunu ņemšanos ap šo, lai varu justies ērti un sabalansēt savu izsalkumu ar aktivitātēm, kas ir gan diezgan aktīva fizkultūra, gan mācības, gan, protams, kā jebkuram no mums – lielo cilvēku dzīve ar darbiem un visu pārējo, kas paņem daudz enerģijas. Esmu mēģinājusi ļoti daudz ko, bet šeit tās lietas ir uz palikšanu, nopietna pieeja, uz tiešām reālām izmaiņām un uz balansu, bez sajūtas, ka neko nevar. Vnk drusku vajag salikt sevi rāmīti atpakaļ.

 

Līga, 50 gadi

Esmu tajā vecuma grupā, kuras pārstāvji atceras, ka ēdiens bija labklājības un mīlestības rādītājs, bet pēc svētku galda noteica stāvokli sabiedrībā. Tas, protams, nav palicis bez sekām ne manā fizioloģijā, ne ēšanas paradumos. Tāpēc vēlos savām meitām tīnēm iemācīt to, ka šķīvji nav jānoēd tukši tikai tāpēc, ka kāds to uzkrauj ar kaudzi, kā ēst veselīgi un sportot samērīgi. Un milzīgs paldies Inetai, kura mani ir ievilkusi savā “sektā”, jo  gan spogulis, gan pašsajūta rāda ka beidzot visu daru pareizi.

Šī ir labākā vieta, kur būt, lai mācītos ēst garšīgi, veselīgi un tik, cik organismam ir nepieciešams.

 

Paloma, 33 gadi

Agrāk ēdu visu pēc kārtas, īpaši saldumus. Lai gan toreiz likās ka ēdu veselīgi, tomēr tagad saprotu, ka diezgan bieži nogrēkoju. Pēc pandēmijas sākšanās daudz strādāju no mājām, maz kustējos, bieži sūtīju gatavo ēdienu, un tā rezultātā pērkot džinsas konstatēju, ka vecais izmērs vairs neder un nākamais izmērs arī tāds paciešs. Skats spogulī vispār nepatīk. Sapratu, ka tā vairs nevar turpināt un kaut kas jādara.

Nolēmu krasi mainīt dzīvesveidu un pasūtīju Inetai ēdienkarti. Sāku cītīgi gatavot jaunās receptes. Pirmās trīs dienas nedaudz sāpēja galva (saprotu, ka tas bija no OH samazināšanas), bet tagad jūtos lieliski un ir jāatjauno garderobe, jo viss ir kļuvis par brīvu.

Secinājums – ēdiens mūs ietekmē daudz vairāk nekā parasti domājam, bet to novērtēt varam tikai tad, kad ir ar ko salīdzināt, kad sākam ēst savādāk.

 

Elvīra, 29 gadi

Cik es sevi atceros, vienmēr esmu cīnījusies ar lieko svaru, ir izmēģinātas dažnedažādas diētas, maratoni, sportošana, bet  kā esmu apaļīga, tā esmu. Man ir divi mazi dēliņi ar gada starpību. Šogad biju pievērsusies keto, bet apnika ēst taukus😂un šobrīd jau no pirmās izaicinājuma dienas smuki krītas svars, patīk vieglās un ļoti gardās receptes. Izrādās, ka var ēst garšīgi un tai pat laikā arī veselīgi.

Un man ir parādījusies cerība, ka beidzot atbrīvošos no lielajiem apģērbiem uz visiem laikiem!

 

Liara, 28 gadi

Svaru cenšos nomest teju vai visu dzīvi, Mana problēma ir stresa apēšana. Esmu ievērojusi arī pāris diētas, kuras, kaut arī bija ar rezultātiem, nevienam neiesaku. Jāmaina dzīvesveids, un tas ir daudz grūtāk!

 

Mārīte, 28 gadi

Jaunībā biju super formā, treniņi, vienkāršs un pilnvērtīgs uzturs. Nestresoju par to ko ēdu un nekādu našķu neprasījās. Mainoties dzīves situācijai, paaugstinājās stress, sabojājās uzturs un priekštats par pareizām ēdienreizēm un apēstā daudzumu.

Ilgu laiku sevi sodīju par to, ka apēdu par daudz, ka nevaru ēst šito un to.

Tagad, kad esmu sakārtojusi savas attiecības ar uzturu (sāku saprast kāpēc ko ēdu un atguvu priekštatu par porciju izmēriem), saprotu, ka daudz par daudz sevi sodīju un esmu priecīga, ka par to vairs nestresoju.

Pagaidām man un manam sabiedrotajam viss garšo un esmu sajūsmā par jaunām idejām manā virtuvē.

 

Eva, 31 gads

Svars pieauga pēc dēlu piedzimšanas un stabili turējās. Pasūtīju individuālo ēdienkarti un svaru izdevās samazināt, bet tad atkal darbs un domas citur un viss atpakaļ.

Sapratu, ka stresā ēdu bez garšas un baudas sajūtas, ka varu visu dienu kaut ko knibināt, grauzt, bet tajā pašā laikā varu ari ieverot nosacījumus, ja pie tā piedomāju.

Pēdējo divu gadu laikā ir izdevies svaru pakāpeniski samazināt vienkārši ievērojot ēdienreizes (trīs ēdienreizes divas uzkodas) un nedaudz piedomājot ko lieku mutē.

Sākumā nebija viegli, bet tagad jau viss ir vienkārši un galvenais arī garšīgi. Liels paldies Inetai par receptēm – viņas ēdienkarte bija liels atbalsts līdz pati iemācījos, sapratu ko katrs produkts man dod.

 

Olga, 40 gadi

Mana lielāka bēda bija emocionālā ēšana – visu laiku neatstāja sajūta, ka nemitīgi gribas kaut ko ēst. Lielā paka ar riekstiņiem, kāruma sieriņi utt, strādājot pie datora, pazuda nemanot. Protams, tas atstāja arī sekas uz svaru.

Joprojām neesmu atradusi ideālo dienas režīmu, bet savu nepārtrauktās ēšanas problēmu esmu atrisinājusi. Izrādījās, ka ēdot sabalansēti vēlme pēc našķiem pazūd un vietā parādās fantastiska viegluma sajūta un enerģijas pieplūdums.

Šī atziņa ir mana lielākā uzvara, žēl tikai, ka nonācu pie tās tikai tagad.

 

Sallija, 39 gadi

Esmu ar augstām prasībām pret sevi, tāpēc ļoti pārdzīvoju, ja tomēr “iekrītu” atkal vecajās sliedēs.

Nekad neesmu sūdzējusies par savu svaru, bet pēc otrā bērna piedzimšanas, tomēr gribēju savu siluetu mainīt, tāpēc pirms 4 gadiem nopietni par šo tēmu sāku domāt un 3 mēnešus 2x nedēļā devos uz sporta klubu un cītīgi vingroju privātā trenera uzraudzībā. Un, protams, kur treniņi, tur arī roku rokā iet sabalansēts, veselīgs uzturs, jo kā zinām, pie svara zaudēšanas 80% ir uzturs. Pa 3 mēnešiem zaudēju 10 kg, biju ļoti apmierināta ar sevi, varbūt pat pa daudz jau biju nometusi, bet… te sākās – bērniem skola, man darba un dienas režīma maiņa.

Lēnām sāku izlaisties, nepiesekoju vairs ēdienam ko ēdu, kaut gan zināju visu par OH, OB utt. Galvenais bija ātrāk visiem uztaisīt ēst, lai pašai vēl paliek brīvs laiks un es lēnām atkal sāku palikt arvien apaļāka.

Un tad nāca šis – pieteicos Inetas izaicinājumam.

Un ne minūti nenožēloju. Lai gan man likās, ka par veselīgu uzturu zinu gandrīz visu, izrādījās, ka tā ir daudz plašāka pasaule, kurā ir ļoti daudz mainīgo.

Ēst veselīgi ir jāmācās, bet tas atmaksājas ar svara samazināšanos un ideālu pašsajūtu.

Arī ar veselību. Ģimenes ārste saka, ka visas analīzes man tagad kā divdesmitgadniecei.

 

Elza, 40 gadi

2014.gadā mans svars mani ļoti apmierināja – ne par maz un ne par daudz! Patika savs attēls spogulī un biju apmierināta ar apģērbu izmēru… bet tad 2014.gada 2.pusē es saskāros ar veģetatīvo distoniju, stiprām panikas lēkmēm, trauksmēm un vēl daudz ko citu, kas izmainīja manus turpmākos divus gadus. Šī vaina mani “kontrolēja” arī caur gremošanas sistēmu – nevarēju ieēst praktiski neko normālu, viss izraisīja pat fiziskas sāpes! Kādu brīdi varēju ieēst tikai mini “Vecrīgas”!

Lēnām tas mainījās, bet kamēr izzināju visas šīs vainas puses – kāpēc tas ar mani notiek, kas notiek un kā no tā atbrīvoties – biju jau iekļuvusi otrā galējībā – ēdu daudz, visu un vēl mazliet! Svari rādīja ciparu, kas galīgi vairs nepatika!

Šobrīd esmu ļoti daudz no šī visa sakārtojusi, vēl tikai jānomet daži kg, kurus sev līdzi vairs negribu nest!

Mērķis ir uzstādīts diezgan augsts, bet jūtu, ka šis ir tas laiks kad es māku un varu to realizēt.

Galvenais ir motivācija – iedomājieties, kā Jūs vēlaties justies un izskatīties un dariet visu iespējamo, lai to sasniegtu – un Jūs to sasniegsiet!

 

Egons, 44 gadi

Sākumā es biju apsēsts ar ogļhidrātu skaitīšanu un pārtikas svēršanu, bet rezultāts nebija īsti tādi kā cerēju.

Tad es sāku izmēģināt dažādas diētas. Domāju, ka, ja jau tās palīdz Holivudas aktrisēm – palīdzēs arī man. Tomēr atkal vīlos.

Sāku vairāk interesēties par produktiem un uzturu kopumā.

Es esmu diabētiķis, kuram ir insulīna ražošanas problēmas un rezistence, bet nevis 1. vai 2. tipa, bet pa vidu. Tāpēc es izveidoju pats savu sabalansētu diētu, pamatojoties uz stingru porciju kontroli, cukura un citu ogļhidrātu ierobežošanu.

Ēšanas paradumu maiņa un veselīgu produktu izvēle padarīja mani veselīgāku, enerģiskāku un laimīgāku.

 

Karīna, 34 gadi

Es esmu izmēģinājusi dažādas diētas. Man nebija noteikta plāna – es vienkārši periodiski centos “ēst mazāk tauku”, vai “ēst mazāk ogļhidrātu, vai “ēst mazāk kaloriju”.

Bet nekas no tā īsti nestrādāja. Es biju neapmierināta ar to, kā izskatās mans ķermenis, it īpaši pēc bērna piedzimšanas.

Pusaudža gados es biju ļoti tieva un saņēmu vairāk uzmanības nekā jebkurā citā savas dzīves posmā. Es bieži atskatos uz šiem brīžiem kā uz “labajiem laikiem”, līdz atceros, cik haotisks un ierobežojošs tad bija mans uzturs.

Manuprāt, ir svarīgi zināt, ko mēs ēdam un kāpēc mēs to ēdam. Un, mācēt to visu pagatavot tā, lai ēšana sagādātu baudu. Kaut vai tikai tāpēc, ka ar tvaicētu vistas fileju, rīsiem un salātlapām neviens ilgi nevar izturēt.

Diētas ievērošana ļoti viegli var kļūt bīstama veselībai – es esmu tam labs piemērs.

Ir skumji, ka sievietes domā, ka viņu galvenā vērtība ir tas kā viņas izskatās, nevis viņu personība. Ka izskata dēļ viņas ir gatavas upurēt savu veselību. Sāciet ar to, ka vispirms iemīliet sevi, rūpējieties par savu ķermeni – nebarojiet to ar visu, kas pagadās un tad arī Jūsu izskats uzlabosies.

 

Nobeigumā

Modes diētu ievērošana izjauc vielmaiņu un arī sajauc galvu, jo diētu ir tik daudz un to uztura ieteikumi ir krasi atšķirīgi. Tas ir ļoti mulsinoši.

Pētījumi liecina, ka lielākā daļa diētu var dot pretēju efektu – cilvēki, kuri tās ievēro, ilgtermiņā var iegūt vairāk svara nekā zaudē ievērojot konkrēto diētu.

Pētījumu par šo tēmu tiešām ir ļoti daudz.

Taču šķiet, ka šīs zināšanas mūs neattur – ātro diētu popularitāte nemazinās.

Iespējams, tas ir tāpēc, ka mūsu ķermenis mums nekad nav pietiekami labs, ja vien tas neatbilstam plašsaziņas līdzekļu tiražētajam skaistuma standartam.

Diētas mērķim nevajadzētu būt tikai svara samazināšanai. Svars ir tikai viena mūsu ķermeņa sastāvdaļa – mūsu apkārtmēri, pašsajūta un veselība noteikti ir daudz svarīgāki.

Vairāk par ķermeņa pārkompozīciju un to kā novērtēt savu progresu lasiet ŠEIT.

 

Īstermiņa diētas nestrādā tāpēc, ka tās nav iespējams ievērot ilgstoši un atgriežoties pie “vecajiem” uztura paradumiem – Jūs atgriežaties pie tā, kas bija Jūsu svara pieauguma cēlonis.

Lai zaudētu svaru ilgtermiņā ir jāmaina tas, ko Jūs ēdiet, cik daudz ēdiet un kā Jūs ēdiet. Pie tam, nevis uz nedēļu vai mēnesi, bet uz visu turpmāko dzīvi.

Šīs izmaiņas nav straujas un ir jāmācās ēst veselīgi, bet ieguldītais laiks noteikti atmaksāsies.

 

Mīliet sevi, ēdiet sabalansēti, gardi un veselīgi!

Zaļa aploksbe ar sirdi

Palīdziet uzturēt šo vietni, veidot interesantus rakstus un gardas mazkaloriju receptes!

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Izvēlieties ziedojuma summu

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.