fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

Kā sākt tievēt?

Tiem, kuri ir izvēlējies sākt “jaunu dzīvi” atgādināšu par dažiem vienkāršiem nosacījumiem, kurus ievērojot, Jums izdosies gan zaudēt liekos kg, gan iegūt labu pašsajūtu - kā sākt tievēt.

Sveiki, draugi! Iespējams, ka daudziem šie padomi liksies vienkārši un “elementāri”, bet par tiem pasmīkņāt var vienīgi tie, kam pašiem nav izdevies tos ieviest savā dzīvē ilgāk kā vien uz pāris nedēļām, varbūt pat dienām.

Es zinu, ka 99% cilvēku tik un tā joprojām cerēs atrast “taukus dedzinošo” tableti, vai metīsies kādā kārtējā apšaubāmā “taukus dedzinošā” izaicinājumā, vai dosies izbaudīt kādu Detox programmu vai labākajā gadījumā pamēģinās “taukus dedzinošos treniņus”. Vai arī “uzsēdīsies” uz kārtējās “brīnum” diētas, pēc kuras beigām ar uzviju dubultā atgūs zaudēto. Vai paklausot draudzeņu ieteikumiem, uzsāks kādu jaunu “trendisko “diētu.

Un tomēr, tomēr…  es būšu tik nejauka un atļaušos atgādināt:

✔️ Vispirms atzīstiet sev, ka esiet nošāvuši greizi… Ja esiet apauguši ar lieko kg nastu, tātad kaut ko neesiet darījuši pareizi – tādēļ, vispirms noskaidrojiet sava liekā svara cēloni. Un apzinieties, ka kaut kas Jūsu dzīvē ir jāmaina.

✔️ Kaloriju deficīts – nu, piedodiet…. nu, kaut skrien ar pieri sienā, bet kamēr Jūs apēdīsiet vairāk kaloriju nekā iztērēsiet – Jūs NESPĒSIET atbrīvoties no liekajiem taukiem. Un, jo ilgāk klausīsiet apkārt bubinātājus, ka kaloriju deficīts (kaloriju skaitīšana) “nestrādā”, jo vairāk apaugsiet ar lieko svaru.

✔️Uzturvielas. OB (olbaltumvielas) ne mazāk kā 0,8 -2 gr (atkarībā no Jūsu fiziskās slodzes) uz 1 kg masas diennaktī. T (tauki) ne mazāk kā 20% no ēdienkartes kopējā kaloriju skaita – es ieteiktu 30%. Mana pārbaudīta recepte “žāvējoties” un gatavojoties sacensībām: 30%-40%-30%. (OB – OH – T). Šāda kompozīcija ļāva nezaudēt muskuļu masu, un justies pietiekoši enerģiskai. Parastajam, “standarta” iedzīvotājam tievējot es ieteiktu 20%-50%-30%.

✔️ Jau labu laiku ir pierādīts, ka kardio un spēka treniņi palīdz pie “tauku dedzināšanas”.⠀

✔️ Iegādājieties svaigus un veselīgus produktus. Pie pārbaudītiem pārdevējiem. Netērējiet naudu visādām bezjēdzīgām piedevām: L carnitīnam, BCAA, tievēšanas tējām, dažādiem detox smūtijiem, herbalaifiem un citiem, atvainojiet, mēsliem. Gatavojiet paši, nevis pasūtiet jau gatavu ēdienu, vai ēdiet ārpus mājas.

✔️ Ēdiet daudzveidīgi, neizslēdzot neko no tā, kas ļoti, nu, ļoti garšo (vien samaziniet daudzumus), dzeriet ūdeni un izvēlieties nerafinētus produktus.

✔️ Ja Jums nav medicīniski pamatotu aizliegumu vai ārsta norādījumu, izslēgt kādu produktu no uztura, neiedomājieties izslēgt tos pats uz savu galvu. Tā tagad ir kā mode, un es nesaprotu, kāpēc. No kurienes radies šis mīts, ka piena produkti ir pē, ka glutēns ir pē… . Tas jau ir kā “trends – es tagad tievēšu un izslēgšu no savas ēdienkartes piena produktus un glutēnu. Kāpēc??? Nu, nav tādu produktu, kurus nelietojot vai lietojot uzturā Jūs ātrāk un efektīvāk tievēsiet. Nav arī tādi produkti, kuri veicinās organisma “detoksikāciju”. Piedodiet, bet nu, nav tādu.

✔️ Un visu beidzot – ja esi izvēlējies atbrīvoties uz visiem laikiem no liekajiem kg, tad iegaumē, ka ilgtermiņā nomestos kg neatgūsi tikai tad, ja jaunie uztura un dzīvesveida paradumi kļūs par Tavu ikdienu. Ja esi gatavs tā dzīvot, un tā ēst visu atlikušo mūžu, tad liekie kg nekad neatgriezīsies, bet ja pēc “tievēšanas kūres” atgriezīsies pie vecajiem ēšanas paradumiem – liekie kg ar garantiju atgriezīsies un visticamāk ar uzviju.

Ja izvelēsies kādu brīnumdiētu, kas paredz kādu produktu aizliegumu lietot uzturā, vai mono diētu (griķu, olu, apelsīnu, u.tml.) varu uzreiz ieteikt: labāk nemaz nesāc, ja vien nevēlies atgūt lieko svaru dubultā. Par “ātrajām” diētām un Jo Jo efektu vairāk vari izlasīt te.

Tievējot pamatu pamats: kcal deficīts + uzturvielu līdzsvars + fiziskās aktivitātes.

Ar mīlestību Ineta

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.