fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Aizveriet šo meklēšanas lodziņu.

Kas ir DETOX?

Kāpēc visas detox diētas ir vienlīdz “iedarbīgas” un ko darīt, lai palīdzētu organismam attīrīties no smagajiem metāliem, šlakvielām, konservantiem, toksīniem, un kā nu tur vēl …

Detox ir saīsinājums no vārda “detoksikācija“, tas ir, indes neitralizēšana, ķermeņa attīrīšana no toksīniem. Medicīnā detoksikācijas procedūras tiek praktizētas intensīvajā terapijā cilvēkiem ar smagu saindēšanos ar narkotikām vai alkoholu. Šobrīd ideja par ķermeņa attīrīšanu ir kļuvusi par ienesīgu biznesu – piemēram ASV tikai detoksikācijas sulu pārdošanas apjomi vien šobrīd sasniedz ap 3 miljardiem ASV dolāru – neviens taču nevēlas palikt “netīrs no iekšpuses” 😊.

Nezinu kā Jūs, bet es noteikti nejūtos kā miskaste, kura regulāri jāiztīra, un kurš zina kā izskatās “šlakvielas”? 😊

Detoksikācijas diētu nepieciešamība tiek pamatota ar to, ka mūsu ķermenis jau no bērnības nepareiza uztura, stresa un mazkustīgu dzīvesveida iespaidā veido šlakvielas un toksīnus, kas ir pastāvīgi jāneitralizē un jāizvada no organisma un, ja tas netiek darīts – tiek bojāta āda, zarnas un citi iekšējie orgāni, parādās nepatīkama ķermeņa smaka, apātija, miega traucējumi, izsitumi uz ādas, alerģijas, aizcietējumi, liekais svars, depresijas, pasliktinās vispārējā labsajūta un tas viss kopā noved pie ātrākas novecošanās. Respektīvi – ja nebūs detox, Tu jutīsies slikti un izskatīsies vēl sliktāk.

Aktīvi tiek popularizēta ideja, ka tad, kad ķermenis ir piesārņots un parādās simptomi, ir nepieciešams biežāk apmeklēt ārstus, kas galu galā noved pie atkarības no zālēm un pastāvīga liela zāļu daudzuma lietošanas. Lai apkarotu toksīnus, mums tiek piedāvātas sulas diētas, garšvielas, hidrokolonoterapija, masāžas un sauna. Visām šīm metodēm vajadzētu neitralizēt indes, kas it kā ir mūsu asinīs, attīrīt zarnas un ādu. Pēc nedēļas ilga detox kursa, krāsainu sulu kūrēm, gavēņa un intensīvām pīlinga procedūrām, cilvēki patiešām nedaudz zaudē svaru, un viņu ādas krāsa uzlabojas.

 

Šlakvielas, sārņi un dabiskā detoksikācija

“Šlakvielām” un “sārņiem” nav nekāda sakara ar medicīnas zinātni. Ja šīs attīrīšanās programmas patiešām efektīvi attīrītu mūsu ķermeni un atbrīvotu to no slimībām, tās kļūtu par vispieprasītākajām mācību programmām medicīnas universitātēs. Ir pieejami daži īstermiņa pētījumi par “ķermeņa attīrīšanu” ar detoksikācijas sulām, zupām un ko nu tur vēl – bet tie ir veikti piedaloties nelielam cilvēku skaitam un ziņojumi ir balstīti nevis uz medicīniskiem novērojumiem, bet dalībnieku subjektīviem izteikumiem par savu pašsajūtu – kas neļauj tos uztvert kaut cik nopietni.

Kas tad īsti notiek? Ir veikti neskaitāmi pētījumi, kas pierāda, ka mūsu ķermenis pats ļoti labi tiek galā ar detoksikāciju un viss nevajadzīgais tiek izvadīts caur zarnām, nierēm, plaušām un ādu – mūsu aknas praktizēja detoksikāciju, jau ilgi pirms tā kļuva par naudas pelnīšanas veidu un dara to joprojām. Kaitīgo vielu (dažu hormonu, zāļu, kafijas, kosmētikas, cigarešu dūmu, izplūdes gāzu …) neitralizācija mūsu ķermenī notiek nepārtraukti.

Daba ir apveltījusi ķermeni ar pietiekami spēcīgām attīrīšanās un pašregulācijas sistēmām. Piemēram, zarnu mikroflora spēj ražot dabiskus antibakteriālus līdzekļus un regulēt imūnās un alerģiskās reakcijas. Aknas, nieres un plaušas attīra mūsu organismu šūnu un molekulārā līmenī.

Par detoksikāciju ir atbildīgi īpaši fermenti, kuriem palīdz vitamīni un aminoskābe glutations. Detoksikācijas rezultātā zāles un citas mums kaitīgas vielas kļūst ūdenī šķīstošas un izdalās caur nierēm vai arī kopā ar žulti nonāk zarnās un arī tiek izvadītas.

Protams, ar neveselīgu uzturu, sliktiem vides apstākļiem, biežu stresu, ģenētiskiem traucējumiem vai noslieci uz noteiktām slimībām fizioloģiskā attīrīšanās sistēma var ciest un kļūt mazāk efektīva. Tādos gadījumos ir nepieciešama ārstēšana – Detoksikācija ir sarežģīts process – tikai no tā, ka “uzliesiet toksīniem” suliņu, lai cik arī veselīga tā Jums liktos,  tie ne neitralizēsies.

 

Detoksikācijas diētas nedrīkst ievērot

Detox diētas kursu nedrīkst veikt cilvēkiem, kuri slimo ar kuņģa un zarnu trakta slimībām (gastrītu, kolītu, hepatītu, pankreatītu), reimatoloģiskām slimībām, endokrīnām slimībām (cukura diabēts u.c), urolitiāzi, sirds un asinsvadu sistēmas slimībām. Nav ieteicama cilvēkiem, kuri gatavojas operācijai, bērna ieņemšanai, grūtniecēm un mātēm, kas baro bērnu ar krūti.

Detoksikācijas programmām var būt bīstamas blakusparādības – tās var ietekmēt cukura līmeni asinīs un izraisīt elektrolītu līdzsvara traucējumus. Daudzas no detoksikācijas piedevām ir caureju veicinoši un diurētiski līdzekļi, kas var izraisīt ķermeņa dehidratāciju un novājēšanu.

Oficiālā medicīna neatzīst detox programmas, jo ir ne mazums piemēru, kad detoksiācijas diētas ir beigušās ar hospitalizāciju, smagākos gadījumos – ķirurģijas nodaļā.

 

Tātad detox nedarbojas?

Jā un nē. Vājumam, neveselīgai ādai utt., var būt citi iemesli, piemēram – vitamīnu trūkums, hormonālā nelīdzsvarotība, alerģijas vai zarnu problēmas, bet ne toksīni.

Nedēļas detoksikācijas diēta var uzlabot situāciju, jo fermenti, kas “atbild” par dabisko detoksikāciju, ir aktīvi lielākā vai mazākā mērā. Zaļā tēja, bietes, tumšās ogas, dažāda veida kāposti, zaļumi un soja var šo procesu aktivizēt nodrošinot mūs ar vielām, kas ir nepieciešamas detoksikācijas sistēmas darbībai.

Bet! Vai tiešām ir vērts izdot lielas naudas summas par “konsultācijām”, “procedūrām” un “Detox produktiem” ja tieši to pašu Jūs varat panākt vienkārši ievērojot veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipus? Vienkārši nodrošinot savu organismu ar tam nepieciešamajām uzturvielām, vitamīniem, fermentiem … katru dienu?

 

Ko Jūs varat darīt, lai palīdzētu ķermenim attīrīties?

Pirmkārt, izvairieties no Fast Food un pusfabrikātiem, ēdiet daudz svaigu dārzeņu un augļu – tajos esošās šķiedrvielas attīra zarnas un tādējādi palīdz darboties detoksikācijas sistēmai.

Iekļaujiet savā uzturā pārtikas produktus, kas palīdz dabiskajai detoksikācijas sistēmai darboties – bietes, ķiplokus, kāpostus, ogas, garšaugus, olas …

Esiet fiziski aktīvi – tas palīdzēs zaudēt lieko svaru tādējādi veicinot arī detoksikāciju.

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Pulsa zonas

Pulsa zonas

Kā uzzināt, cik efektīvi ir Jūsu treniņi? Vai, piemēram, skrienot Jūs dedzināt taukus, attīstiet izturību, vai ātrumu, vai varbūt spēku? Vai Jūsu fiziskās aktivitātes ir pietiekami intensīvas, nepietiekamas vai tieši pretēji – pārāk intensīvas?

Lasīt visu rakstu »

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 4. novembrī, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 4. novembrī, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.