fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

4 vienkārši, bet būtiski tievēšanas pamatprincipi

Es ceru, ka izlasot šo rakstu, visi tie, kas vēl joprojām cer “ātri un bez piepūles” notievēt ar brīnumtablešu, brīnumdiētu, notievēšanas tēju, brīnumtrenažieru utt., palīdzību sapratīs, ka brīnumi nenotiek.

Es ceru, ka izlasot šo rakstu, visi tie, kas  vēl joprojām cer “ātri un bez piepūles” notievēt ar brīnumtablešu, brīnumdiētu, notievēšanas tēju, brīnumtrenažieru utt., palīdzību sapratīs, ka brīnumi nenotiek. Ka hipnoze, adatu terapija, termobikses, vibrotrenažieri un visi pārējie superprodukti, kas sola ātru un vieglu notievēšanu –  nedarbojas un ir tikai un vienīgi reklāma. Visus šos brīnumlīdzekļus reklamē baltzobaini, skaisti atlēti ar skaistiem, trenētiem augumiem… , kas paši, protams, trenējas pavisam citādā veidā… .

Tas viss tiešām ir briesmīgi – pie manis griežas bada, kura pamatā ir vai, nu trulas diētas vai pilnīgi bezjēdzīga atteikšanās ēst pēc plkst.18, izmocīti cilvēki. Viņi saka ka esot izmēģinājuši visu un beidzot ir morāli gatavi, lai apsvērtu un saprastu šos vienkāršos, bet tajā pašā laikā būtiskos svara samazināšanas pamatprincipus.

 

Galvenais tievēšanas pamatprincips – lai notievētu ir jāuzņem mazāk kaloriju, nekā tiek patērēts.

Būtībā ar to arī varētu beigt. Tas ir viss. Burvestību nav. Un pat, ja līdz plkst. 18 Jūs paspēsiet izēst Rafaello kastīti (standarta kastītē ir ap 1000 kcal), klāt jau tajā dienā apēstajām 2000kcal, tad te vairs nelīdzēs ne notievēšanas  tēja, ne badošanās līdz rītam – Jūs vienalga pieņemsieties svarā.

Un otrādi: ja Jūs uz nakti apēdīsiet bulciņu, kura tomēr ierakstās Jūsu dienas kaloriju normā, Jūs tievēsiet pat bez slavenās guavas zieķēšanas uz gurniem. Visas pus šarlatāniskās diētas un pārējās metodes ir tendētas uz to, lai piespiestu Jūs uzņemt mazāk kalorijas (apetītes zaudēšana, stingra diēta) vai, nu uz to, lai piespiestu Jūs vairāk kustēties. Viss ir it kā vienkārši, un tajā pašā laikā nav vienkārši.

 

Ja Jums jau ir pāri 30, tad būs nepietiekami vienkārši uzņemt mazāk kalorijas – lai tievētu Jums vajadzēs tās arī vairāk tērēt.

Pēc 30 ir nepieciešams gan samazināt kcal daudzumu uzturā, gan palielināt kcal patēriņu sportojot. Un, ja esiet iesācējs ar lieko svaru, ticiet – tas reāli strādā. Ja izlemsiet tikai samazināt kcal, Jūs riskējiet kļūt par skinny fat (tievulīte ar taukiem). Izlemiet – vai Jūs vēlaties samazināt svaru vai tomēr tauku %? Lai zaudētu taukus un izskatītos labi arī pludmalē ir nepieciešams kaut nedaudz palielināt arī muskuļu masu, kura savukārt palīdzēs Jums dedzināt taukus bez lielas badošanās. Izvēlieties regulāras aerobās slodzes, piemēram, skriešanu vai vēl labāk – spēka treniņus. Jo, kā jau pēdējā laikā ir pierādījies – vislabāk muskuļu tonusu “paceļ” ar spēka treniņiem svaru zālē. Jā, diemžēl 30 gadi ir robeža, kad jāpievērš pastiprināta uzmanība tam, ko lieciet mutē un tam, cik daudz laika veltiet fiziskām aktivitātēm.

 

Īslaicīgas diētas sniedz Jo–Jo efektu. Vienīgā izeja – veselīgam uzturam un dzīvesveidam ir jākļūst par Jūsu ikdienu.

Jau neskaitāmas reizes ir aprakstīts drastisko diētu rezultāts – Jo-Jo efekts, kā rezultātā sievietes arvien vairāk un vairāk attālinās no sava sapņu auguma, jo ar katru šādu diētu viņas tauku % ķermenī neglābjami pieaug. Šo ātro diētu rezultātā sievietes zaudē tik nozīmīgo muskuļu masu, kura ir atbildīga par mūsu vielmaiņu un tauku dedzināšanas procesiem.

Ātro diētu (500-1000 kcal) efektu esmu  aprakstījusi jau vairākkārt. Sākumā ķermenis nesaņemot tā funkcionēšanai nepieciešamo kaloriju daudzumu sāk diezgan ātros tempos zaudēt kg, jo saņemto kaloriju daudzums ir ievērojami mazāks, nekā iztērēto. Diemžēl, neizbēgami, šim straujajam svara kritumam seko arī organismam nepieciešamo vitamīnu, mikroelementu, uzturvielu iztrūkums, kā rezultātā pasliktinās ārējais izskats, samazinās muskuļu masa, pasliktinās pašsajūta, rodas nogurums, bezspēks, slikts garastāvoklis, depresija, kam savukārt seko nenovēršama noraušanās: nekontrolējamas ēšanas lēkmes, kas savukārt noved pie svara atgriešanās un vēl pāris kg plusā.

Tie, kas „sēžas” uz „ātrās” diētas, nav gatavi to turpināt visu dzīvi, vai ievērot vismaz sabalansētu ēdienkarti ikdienā. Lielākā daļa domā – nometīšu tos traucējošos 3, 5 vai 10 kg ar kādas „efektīvas” diētas palīdzību, un varēšu atkal atslābt. Bet rezultāts it tāds, ka atkal agri vai vēlu atgriezīsies visi liekie kg ,plus vēl pa virsu. Tauku procents ķermenī tikai palielinās, jo ar katru „diētu” samazinās muskuļu masa, kuru atjaunot ir nereāli grūti, bet, kuras samazināšanās automātiski palielina tauku daudzumu un palēnina vielmaiņu.

Līdz ar muskuļu masas zudumu automātiski samazinās arī turpmāk ikdienā nepieciešamo kaloriju daudzums. Jāsaprot ļoti svarīgs fakts – jo vairāk un biežāk mēs izmantojam šīs neadekvātās, ĀTRĀS diētas, jo vairāk mēs pašas sev samazinām organismam nepieciešamo kaloriju daudzumu – respektīvi, pat ja ēdam tāpat kā iepriekš, arvien vairāk paliek pāri no kā veidoties tauciņiem.

Veselīgākais un efektīvākais notievēšanas un svara saglabāšanas veids – dzīvesveida maiņa. Ne uz laiku – uz visu dzīvi. Ne īslaicīgas diētas – bet ēšanas paradumu maiņa. Izvēlēties citus produktus, citas ēdiena pagatavošanas metodes. Vienu vārdu sakot – ja izvēlieties kādu diētu, tad izvēlieties tādu, kuru varēsiet ievērot visu savu dzīvi – piemēram, veidojiet savus ēšanas paradumus par pamatu ņemot Vidusjūras diētu.

Nav ieteicams  un nekādā gadījumā neizmantojiet badošanos. Tā vietā vienkārši mainiet savus ēšanas paradumus, mainiet uzturā izmantojamos produktus, palieliniet ēdienreižu skaitu, bet samaziniet porciju lielumu. Padomājiet par šo – ja ikdienā apēdīsiet kaut vai tikai par 100g mazāk saldumu, Jūs samazināsiet uzņemto kaloriju daudzumu par apmēram 500 kcal, un tas nozīmē, ka tievēšana var sākties!

Kā aprēķināt sev nepieciešamo kaloriju daudzumu? Dariet to šeit. Ja nepieciešama palīdzība kaloriju skaitīšanā, piesakieties individuāli sastādītai ēdienkartei vai 4 nedēļu tievēšanas izaicinājumiem šeit.

 

Notievēt lokāli – nav iespējams!

Tas nozīmē, ka, lai ko Jūs darītu – Jūs nevariet notievēt tikai gurnos, vai samazināt tikai augšstilbu apkārtmērus, vai samazināt tikai vēdera apjomu. Nelīdzēs ne vibro masažieri, ne termobikses, ne  tīšanās plēvēs. Vienu vārdu sakot, jebkuras darbības, kuras būs vērstas uz kādas konkrētas ķermeņa daļas samazināšanu apjomos, būs veltas un bezcerīgas. Jūs neatradīsiet nevienu cilvēku, kuram izdevies notievēt, piemēram, tikai viduklī vai izdevies  samazināt gurnu apkārtmēru (ja vien nav veikta liposakcija – tauku atsūkšana). Un tas viss, diemžēl, ir pierādīts ar zinātniskiem pētījumiem.

Pati muļķīgākā ideja ir ietīt kājas vai vidukli pirms sporta nodarbībām termoplēvē. Ar mērķi notievēt šajās vietās. Un tā, vēlreiz, notievēt var tikai kopumā visam ķermenim. Un kādā veidā tas notiek – citai ātrāk tievē kājas, citai tievēšana redzam uzreiz pēc sejas – ir ļoti individuāli.

Vīriešiem pēdējie tauki parasti paliek vēdera lejas daļā, bet lielai daļai sieviešu visilgāk tauki turas uz dibena, sāniem, kājām. Tas viss, protams, atkarīgs arī no katra individuālajām problemātiskajām zonām un te mēs, diemžēl neko daudz nevaram darīt un mainīt.

Citiem vārdiem sakot, ja Jūsu problēmzona ir vēders, tad to samazināt Jūs varēsiet tievējot kompleksi, un, tad pie reizes „aizies” arī jūsu vēders. Tādēļ, kad redziet glancētajos žurnālos vai interneta lapās skaistus un cerīgus nosaukumus „Top 5 vingrinājumi slaidam viduklim”, droši šķiriet tālāk. Tas viss ir meli. Ja šie 5 vingrinājumi arī palīdz veidot vidukli, tad tas notiks pašā pēdējā etapā, pēc stipras muguras, slaidu kāju, stingra dibena, utt. iegūšanas.

Ja Jūs TIEŠĀM vēlaties izmainīt savu izskatu – tas ir iespējams.  Mana pieredze pierāda, ka gada laikā, ar gudri izveidotiem treniņiem un sakārtotu ēdienkarti JEBKURU augumu var pilnveidot līdz vismaz apmierinošam izskatam. Bet pirmos, jau pamanāmos rezultātus varēsiet ieraudzīt jau pēc pirmajiem 3 mēnešiem.

Tā, kā bruņojamies ar pacietību, velkam laukā savus „ iesūnojošos” sporta apavus, izrevidējam ledusskapi un aiziet – pretī savam sapņu augumam!

Ar mīlestību Ineta

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Vēdera sāpes

Vēdera sāpes

Kādi ir iespējamie vēdera sāpju cēloņi? Kuņģa darbības traucējumi bez redzama cēloņa. Kā mazināt vēdera sāpes? Kad griezties pēc medicīniskās palīdzības?

Lasīt visu rakstu »

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.