fbpx

Diētas Ēdienkartes Tievēšanas izaicinājums

Meklēt
Close this search box.

"Ātro” diētu veidi

Šodien informācija par dažādu “ātro” diētu ietekmi uz mūsu veselību ir pieejama vairāk kā jebkad agrāk – tomēr liela daļa sieviešu joprojām meklē vieglāko un ātrāko ceļu svara samazināšanai. Ātri un bez piepūles – tā notiek vienīgi pasakās. Realitāte, diemžēl, ir pavisam cita – diētas ne vienmēr dod cerēto rezultātu. Gluži pretēji – rezultāts ir īslaicīgs vai izpaliek pavisam. Par šo tēmu esmu jau rakstījusi vairākkārt, bet laikam jau tā vienmēr būs aktuāla. Lūk, 5 populārākie diētu veidi, kas sola lieliskus rezultātus, kuri diemžēl parasti parasti ir īslaicīgi.

Monodiētas. Tās ir visas tās diētas, kurās lielāko daļu ēdienkartes veido kāds viens produkts vai viena veida/grupas produkti (piemēram, greipfrūru diēta, siera diēta u.tml.). Šīs diētas strādā tikai pirmajās dienās, kad svars tiešām zūd, taču ievērojot tās ilgāku laiku, zūd arī mūsu skaistums un veselība nepietiekošo vitamīnu, minerālvielu u.c. organismam nepieciešamo elementu dēļ. Turklāt pārtraucot šo diētu, svars atgriežas neticami ātri un bieži vien ar uzviju.

Organismu attīrošās diētas. Tās ir visas tās diētas, kas sola attīrīt organismu no šlakvielām, visa piesārņojuma, normalizēt hormonu līmeni un, protams, arī zaudēt visus liekos kilogramus (piemēram, brūno rīsu un zaļās tējas diēta divu nedēļu garumā u.tml.). Profesionālie dietologi visā pasaulē šī tipa diētas uzskata par absurdām, jo tām nav absolūti nekāda zinātniskā pamatojuma. Kura no mums ir redzējusi kādas izskatās šlakvielas? Turklāt, organisma attīrīšanu no toksiskajām vielām veic tam paredzētie orgāni, kā, piemēram, nieres un aknas. Jā, attīrošās diētas garantē svara zudumu, bet tas diemžēl arī ir neticami īslaicīgs.

Neparasto produktu diētas. Tās ir diētas, kurās iesaistīti kādi neparasti produkti, kas it kā sola sasniegt vēlamo rezultātu (piemēram, ābolu etiķis, dažādi eksotiski produkti u.tml.). Ābolu etiķa lietošana pirms katras ēdienreizes, šķiet ir populārākais brīnumprodukts, ko iesaka visām tievēt gribētājām, kas ir gatavas ticēt visām pasakām un nereti arī izdot ievērojamas naudas summas (jo etiķi mēdz iefasēt arī dažādās kapsulās utt.). Kārotais rezultāts, diemžēl atkal izpaliek. Tā vietā vari iegūt vien sabeigtu kuņģi no pārlieku aktīvas etiķa lietošanas, kā arī zaudētā svara atgriešanos un, protams, ar uzviju. Tas pats attiecas uz dažādiem eksotiskajiem produktiem, pulveriem utt., sevišķi tiem, par kuru izcelsmi un sastāvu Tev nav nekādas nojausmas.

Mazkaloriju diētas. Tās ir visas diētas, kas pēc savas būtības nozīmē tikai vienu – badošanos, jo uzsvars tiek likts uz ekstrēmi samazinātu uzņemto kaloriju daudzumu. Šo diētu gadījumā ātri vien ieslēdzas organisma taupīšanas režīms – izjūtot nepārtrauktu bada sajūtu, organisms palēnina vielmaiņu un sāk taupīt arī to kaloriju mazumiņu, ko tu tam sniedz. Rezultāts – samaitāta vielmaiņa, hormonālie traucējumi un, protams, zaudēto kilogramu ātra atgriešanās. Netici diētām, kas sola 3 līdz pat 6 kilogramu zaudēšanu nedēļā!

Pārāk labi, lai būtu patiesība diētas. Tās ir visas tās diētas, kas parasti tiek reklamētas ar pamudinājumu iesaistīties to sekotājiem, protams, par attiecīgu samaksu. Tām nemitīgi tiek mainīti nosaukumi meklējot “jaunus upurus” un tās tiek reklamētas kā “jaunā super diēta”, “diēta, kas balstīta uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem”, “diēta, par kuru vēl neviens nezina…” utt. Lielākajā vairumā gadījumu, tas viss ir reklāmas triks, uz kuru labāk neuzķerties, jo neviena no šīm diētām nedos gaidīto labumu, tās tikai ievērojami patukšos Tavu maciņu, pabojās nervu sistēmu un sliktākā scenārija gadījumā arī nelabvēlīgi ietekmēs veselību kopumā. Īpaši jāuzmanās no medikamentiem, kas par lielu naudu, turklāt nelegāli, tiek tirgoti internetā. Tie sola ātru un vieglu svara zudumu, taču patiesībā ir mūsu veselībai kaitīgi (tādēļ arī nelegāli).

Dažu populāro diētu atšifrējums ciparos.

Man bija interesanti – paskatīties un paskaitīt, kas tad ir šajās super diētās? Rezultāti mani šokēja!  Iesaku ļoti pamatīgi visu izsvērt un padomāt, pirms ķerties kādai no tām klāt! Jo veselība mums ir viena.

Lai labāk saprastu, kas ir kas, lūk minimālās un maksimālās uzturvielas gramos, kuras ikdienā vidēji būtu jāuzņem sievietei. Sievietei, kura sver 65kg, dienā vidēji būtu jāuzņem:

 • Olbaltumvielas: 0,7 – 1,8g (pat līdz 2g) uz 1kg sava svara. Tātad kopā 46 -130g (jo aktīvākas ir fiziskās aktivitātes jo vairāk olbaltumvielu ir jāuzņem).
 • Ogļhidrāti: 2 – 4g uz vienu kg sava svara. Tātad kopā 130-260g.
 • Tauki: 0,6 – 1gr uz vienu kg sava svara. Tātad kopā 39 – 65g.

Un atcerieties, ka ~1200 kcal ir minimālais kcal daudzums sievietei, lai nodrošinātu sava organisma veselīgu funkcionēšanu!

Tālāk dažas populārās diētas ciparos.

Griķu diēta

Dienā atļauts: 250g griķi (sausā veidā) + 1 litrs vājpiena kefīrs.

Dienā tiek uzņemts:

 • OB =62g
 • OH = 195g
 • T = 9g
 • Kcal = 1140

Dienā 9g tauku?! Nopietni?

Pēdējā laikā viena no populārākajām diētām. Es pat nezinu, kādēļ tai tāds nosaukums? Vai tā radusies Stokholmā? Pasūtītāja bija 51 gadu jauna sieviete, augums: 170cm, svars: 65kg.

Dienā vidēji tiek uzņemts:

 • OB = 72g
 • OH = 85g
 • T = 15g
 • Kcal = 784

Nu, ko,lai saku… Maigi būs teikts, ja teikšu, cik tie cipari ir “neveselīgi”…

Olu diēta 7 dienām

Dienā vidēji tiek uzņemts:

 • OB=77g
 • OH = 52g
 • T = 49g
 • Kcal =947

Sievietei, kura sver 45kg varētu būt ok? Pārējām neieteiktu.

Viena no apelsīnu diētas variācijām

Dienā atļauts:  1. nedāļā – 1kg apelsīnu, 2 vārītas olas, 2l ūdens. 2. nedāļā – 1kg apelsīnu, 2l ūdens. Ja esot  grūti izturēt (par ko pavisam nebrīnos)  var ēst griķus… pieskaitīsim 200g sausā veidā. 3. nedāļā – 1kg apelsīnu, 2l ūdens. Var pievienot augļus, dārzeņus, pieskaitīsim 500g dārzeņus un augļus.

Vidēji dienā pa šīm 3 nedēļām:

 • OB =39 gr
 • OH= 170 gr
 • T=17 gr
 • Kcal = 988

Laikam jau bez komentāriem…

Ir acīmredzami cik ne sabalansētas, absurdas un patiesībā kaitīgas ir šādas diētas. Īpaši, ja tās ir garākas par 5 dienām. Bez šeit minētajām, protams, ir vēl bezgala daudz citu diētu, kuras ir atradušas, kaut uz īsu brīdi savu “saimnieku”.

Dalies ar draugiem
Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.