fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

Kā saglabāt svaru un slaidumu

Daudzas no mums ir tievējušas, nometušas kādu lieko kilogramu, bet pēc tam - kā saglabāt svaru un slaidumu?

Pats briesmīgākais visās svara samazināšanas metodikās un programmās ir lielais kritiens atpakaļ. Es bieži vien skatos lasu un brīnos, nu, kā? Nu, kā gan tā var? Kā var solīt notievēt par 5kg 10 dienās vai pat zaudēt 1kg dienā? Un, ko pēc tam, kā saglabāt svaru pēc diētas?

 

Kā ātri var zaudēt svaru?

  • Neko neēst. Pats vienkāršākais paņēmiens – nogriežam kalorijas līdz minimumam (uz 700 -900 Kcal/dienā), ķermenis šokā – svars krītas, jo ķermenis zaudē….nē, ne taukus, bet gan ūdeni, zarnu saturu un pēc tam muskuļus. Tomēr svari taču mūs priecē – ir mīnus 10kg.
  • Palielināt sportiskās aktivitātes tik daudz, lai to radītais kaloriju patēriņš būtu līdzvērtīgs „neko neēst” metodei. Respektīvi Jūsu kaloriju patēriņš ir tik liels, ka nenosedz pat ķermeņa bāzes vajadzības. Organisms zaudē… jau atkal ūdeni, zarnu saturu un muskuļus. Bet svari rāda mīnus 10kg.

Svara zudums šādas badošanās rezultātā, protams, būs acīmredzams, tomēr 99,9%, ka saglabāt svaru neizdosies un zaudētais svars atgriezīsies ar uzviju, turklāt tam var pievienoties dažādas veselības problēmas.  Badošanās diētas vienmēr beidzas vienādi – ar “noraušanos” (pārēšanos). Pirmkārt, jau tādēļ, ka ir neiespējami strauji un uz visiem laikiem “uzsēsties” uz 700 – 900 kaloriju diētas (pat 1000 – 1200kcal). Otrkārt, paralēli zaudētajām uzturvielām un minerālvielām, meitenei noteikti un nenovēršami attīstīsies depresija.

Vai Jūs tiešām ticat, ka badošanās diētai beidzoties zaudētais ūdens un zarnu saturs neatjaunosies? Vai arī Jūs tiešām domājiet, ka tomēr spēsiet ilgstoši ievērot diētu ar 50-60% kaloriju deficītu? Nopietni?

Lai saglabātu svaru,  nav pietiekoši vienkārši notievēt. Lai svars neatjaunotos ir jāsamazina tauku masa, nevis jāatūdeņo savs ķermenis. Un tad ir nepieciešams iegūto rezultātu saglabāt. Tas ir pats grūtākais. Bet labā ziņa – tas ir iespējams.

 

Kā mūsu ģenētika un ķermeņa tips ietekmē to kā izskatāmies?

Tagad pats interesantākais – katram no mums ir organisma pamatiestādnes. Respektīvi, ja runājam par klasifikāciju, tad ķermeņa tipus iedala: ektomorfi, mezomorfi un endomorfi. Vai vienkāršāk, ir augums-ābols, augums- bumbieris un augums – smilšu pulkstenis. Un katram no mums tomēr tā ģenētiskā iedzimtība ir uz kādu no šiem ķermeņa tipiem.

Tomēr, tomēr vainot visā ģenētiku ir pāragri. Bērnībā mūsu visus ieradumus, tajā skaitā, ēšanas, formē mūsu vecāki, draugi, sabiedrība. Ja Jums agrāk ģimenē  desertā tika pasniegts burkāns un rieksti, nevis torte vai saldējums, tad Jūsu augums varbūt arī nekad neiegūs ābola formu, bet pateicoties saviem veselīgajiem ieradumiem, būsiet slaida un skaista.

Tādā veidā paejot noteiktam laikam, Jūsu ķermenim veidosies miksētais ķermeņa tips – ģenētika + Jūsu ieradumi gadu garumā. Ja Jūs 30 gadus esiet nodzīvojuši ar 30% tauku procentu, bet pēc tam strauji nometāt liekos kg un samazinājāt tauku daudzumam līdz pat 20%, tad saprotams, ka Jūsu ķermenim šis ir neierasts stāvoklis. Tiklīdz Jūs atkāpsieties no saviem veselīgajiem ēšanas paradumiem, vai regulārajiem treniņiem, Jūsu ķermenis ātri atgriezīsies pie savām sākuma ķermeņa pamatiestādnēm. Tas ir gluži kā ar auto, kuram, nav noregulēta stūres savirze. Kamēr turam rokas uz stūres un stūrējam – auto brauc  taisni, tiklīdz palaižam stūri, auto brauc no ceļa nost.

 

Vai var saglabāt svaru izmainot sava ķermeņa pamatiestādnes?

Jā, VAR. Lai  to izdarītu nepieciešams savu jauno svaru, noturēt 15-18 mēnešus. Šajā laika posmā Jūsu organisms jauniegūto tauku % pārstās uzskatīt par dzīvībai bīstamu. Citiem vārdiem sakot – Jūs savam ķermenim dodiet jaunas pamatiestādnes.

Pēc statistikas datiem, vairāk kā 80% cilvēku, kas notievējuši, nav spējuši saglabāt šo svaru un atgriežas pie iepriekšējā svara, vai pat vēl ļaunāk, pieņemas svarā vēl vairāk. Atcerieties – jo lēnāk, Jūs tievējiet un pakāpeniskāk mainiet ķermeņa iestādnes, jo labāk Jūsu organismam.

Nobeigumā – kad izvēlaties kādu diētu – palasiet atsauksmes. Un vēlams ne tikai viņu pašu mājas lapā -😊 Un atcerieties – brīnumi nenotiek – nu nav nekādu brīnum, super u.tml., diētu tēju vai tablešu. Ābolu etiķis, linsēklas, ananāsi, greipfrūti un kas nu tur vēl nepalīdzēs samazināt Jūsu ķermeņa tauku % – tādu produktu, kas palīdz dedzināt taukus nav.

Ja vēlaties ilgstošu, noturīgu rezultātu – izvēlieties diētu, kuru spēsiet ievērot visu atlikušo dzīvi.

 

Papildus lasīšanai:

“Ātro” diētu veidi

Kāpēc es nevaru notievēt

Intuitīvā ēšana

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.