fbpx

Par Diētām Veselīgu uzturu un Sportu

Meklēt
Close this search box.

Es un fitness

Par gribasspēku un sportu kā dzīvesveidu.

Ar sportu un fitnesu nodarbojos jau sen. Ļoti sen – jau vairāk kā 35 gadus.

Fitness ir mana lielā aizraušanās, nu jau vairāk kā 35 gadus un ir kļuvis par manas dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Kad sāku, tas pavisam nebija “trendā”, nebija “moderni” un populāri. Īpaši jau meitenēm nebija pieklājīgi cilāt hanteles – jo tā taču var kļūt par vīriešiem … Man gan neizdevās -😊.

Arī informācijas par to, ko un kā darīt, lai sasniegtu labākus rezultātus tajā laikā nebija. Nebija interneta un es alkatīgi meklēju jebkuru informāciju, rakstu par treniņu metodēm un uzturu.

Gandrīz visu esmu arī pati uz sevis izmēģinājusi.

Šodien mēs redzam kā aug un attīstās sporta klubu tīkli, kā klubu menedžeri un arī to apmeklētāji nemitīgi meklē jaunus treniņu veidus, jaunu aprīkojumu, kā trenēties “pa jaunam” izdomājot jaunus treniņu nodarbību nosaukumus un jaunas treniņu metodes.

Tas ir diezgan pašsaprotami, jo vienkārši, “pliki” svari iesācējiem liekas diezgan vienmuļi. Jaunu klientu, it īpaši sieviešu piesaistīšanai, ir nepieciešams kaut kas jauns.

Kaut kas atraktīvs. Lai tas būtu jautri, skaisti, seksīgi …  Ar no sviedriem slapjiem topiņiem un T krekliem, ar kliedzieniem un dejām …

Ar solījumiem, ka pēc pāris šādiem, treniņiem/nodarbībām Tavs augums iegūs “lapsenes vidukli”, visi Tavi tauki sadegs uz neatgriešanos, kājas kļūs daudzreiz slaidākas un celulīts pazudīs uz neatgriešanos.

Tas viss esot tik  efektīvi, ka aizvietojot pat vairāku stundu sviedrus un sāpes parastajos “novecojušajos” treniņos  ar hantelēm un svaru stieņiem. Un arī kardio treniņus….

Es noteikti esmu PAR inovācijām, zinātnisku pieeju un jaunu zināšanu pielietošanu. Bet… pastāvīgie meklējumi pēc kaut kā jauna, super- puper efektīva bieži vien ir tas, kas cilvēkiem neļauj regulāras fiziskās aktivitātes padarīt par veselīgu ieradumu – par pastāvīgu savas dzīves sastāvdaļu. Un tas ir bēdīgi.

Jo visu laiku nemitīgi parādās kaut kas jauns, kaut kas “efektīvāks”, kaut kas, kas “tikai dažu nedēļu laikā ” brīnumainā veidā sadedzinās visus ķermeņa taukus – Tu kļūsi seksīga, iekārojama … No uzmanības pierādījumiem nespēsi atkauties … Tava dzīve pilnībā izmainīsies …

Diemžēl – brīnumi nenotiek.

Patiesību zina tie cilvēki, kuri lēnām, pacietīgi un pakāpeniski attīsta savu ķermeni un sasniedz izcilu fizisko formu.

Patiesība ir vienkārša – treniņi, kas ir mērķēti uz rezultātu vienmēr būs izaicinājums, tie vienmēr būs cīņa ar sevi. Šie treniņi nekad nebūs viegli.

Tiem ir jābūt patiešām smagiem, jo, ja vēlaties progresēt, vēlaties gūt rezultātus, veidot savu ķermeni un pilnveidot sevi – Jums ir jāizkāpj no savas komforta zonas un jānodarbina savi muskuļi ar arvien lielāku slodzi.

Un tieši tāpēc, ka šis progress nav viegls, Jūs sāciet novērtēt savu darbu sporta zālē. It īpaši tad, kad redziet un sajūtiet sava darba rezultātus.

Es nemēģinu Jūs motivēt. Tie ir pašsaprotami un acīmredzami fakti:

  • Jūs kaut ko dariet, lai … (es nerunāju tikai par ķermeņa pilnveidošanu);
  • Jūs redziet, ka Jūsu pūlēm ir rezultāts. Rezultāts, kas Jūs apmierina;
  • Un tikai tad Jūs spējiet sevi motivēt veltīt laiku un pūles, lai sasniegto vēl uzlabotu vai noturētu.
 

DARBĪBA – REZULTĀTS – MOTIVĀCIJA⠀

Jums nav obligāti jāiemīl treniņi. Tas atnāks ar laiku. Un ar katru gadu Jums tiem būs arvien vairāk enerģijas un motivācijas. Ticiet tā būs!

Treniņi nav jāmīl – tikai jāiemācās koncentrēties, izturēt un novērtēt.

Dažreiz, kāda īpaši smaga treniņa laikā es domāju – nu, kāda velna pēc, kam tas viss man ir vajadzīgs? Kurš gan izdomājis tos dzelžus, un kam tie vispār ir vajadzīgi? Tas taču ir tik grūti!

Bet ticiet, tas ir tikai mirklis – Jūsu piepūles un, jā arī fizisko sāpju kompensācijas mehānisms.

Jebkurā citā dzīves posmā uz jautājumu – ar ko es lepojos, par kādiem saviem sasniegumiem priecājos?

Es atbildētu, ka lepojos par to, ka visus šos daudzos gadus neesmu pametusi sportu, ka regulāri treniņi ir kļuvuši par manu dzīvesveidu.

Paralēli manai ikdienas dzīvei, ģimenei un draugiem.

Fitness, uztura konsultācijas, ēdienkaršu sastādīšana svara samazināšanai ( vai palielināšanai) ir kļuvuši par manu mūža darbu, ceru uz visu manu atlikušo apzinīgo dzīvi. Jo man tas patiešām sniedz gandarījumu.

Tie ir devuši ļoti lielu ieguldījumu gan manas personības attīstībā, gan veselības uzlabošanā. Tie mani norūdījuši un padarījuši spēcīgu ne tikai fiziski…

Es ļoti ceru, ka arī Jūs spēsiet saprast un novērtēt sporta lielo nozīmi Jūsu dzīvēs.

Ar mīlestību Ineta.

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.