9 galvenās kļūdas tievējot
Tātad – kādas ir galvenās kļūdas tievējot? Minēšu tikai visbiežākās kļūdas, kuras parasti tiek pieļautas tievējot un izvēloties diētu. Lūdzu aizdomājieties, tie nav tukši vārdi!
1. Galvenā un visizplatītākā kļūda tievējot – vēlme pēc ātra rezultāta
Tievēt uz konkrētu datumu un īsā laikā. Strauja svara samazināšana palēnina un traumē vielmaiņu. Strauja svara samazināšana ir būtībā garants, ka svars atgriezīsies, kā arī pastāv liela iespēja “norauties”. Pats briesmīgākais ir tas, ka izvēloties “ātrās” diētas Jūs pārsvarā zaudējat nevis taukus, bet gan ūdeni un zarnu saturu, kas sākot ēst normāli, protams, ka atgriežas. Vairāk par “ātrajām” diētām lasiet ŠEIT.⠀⠀⠀
2. Produktu izvēle tiek balstīta uz “diētisks”, “fitness”, “Bio”, “proteīna”, u.tml.
Tas viss ir reklāmas triks. Mārketings. Šādi produkti tāpat kā citi var un ļoti bieži arī satur daudz cukura un citas ne pašas labākās piedevas. Tam visam, parasti ir visai maz sakara ar veselīgu un sabalansētu uzturu.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
3. Dažādu tievēšanas tablešu, tēju izmantošana u.tml.
Un atkal mēs runājam par mārketingu. Ja tiešām būtu tādas brīnum tabletes, kas spētu Jums samazināt tauku slānīti neko nedarot – pasaulē nebūtu cilvēku ar lieko svaru. Tablešu, tēju ābolu etiķa un citu tamlīdzīgu produktu izmantošana var būt par iemeslu aknu un citu orgānu bojājumiem.
4. Dzer maz ūdens
Ieteicamā diennakts ūdens deva veselam cilvēkam ir līdz 2-2,5 litri (vai 30ml uz 1 kg masas). Vairāk par ūdens dzeršanu lasiet te.⠀
5. Pamata ēdienreižu izlaišana un neregulāras ēdienreizes
Daudzi no jums joprojām izlaiž vai, nu, brokastis, vai pusdienas, vai atsakās no vakariņām. Tas viss tiek aizvietots ar uzkodām, bieži vien tādējādi salasot pat vairāk Kcal kā būtu uzņemts ar kārtīgām ēdienreizēm. Ēdienreižu izlaišana Jums nepalīdzēs kļūt slaidākai – Jūs tikai bojāsiet savu veselību. Svara samazināšanas noslēpums nav mazāka pārtikas daudzuma uzņemšanā, bet gan pareizā produktu izvēlē un to pagatavošanā. Manos izaicinājumos meitenes nereti sūdzas, ka pat nevar apēst visu ēdienreizē paredzēto – bet viņas tievē, apkārtmēri samazinās un svars neatgriežas.
⠀
6. Fizisko aktivitāšu trūkums
Bez sporta protams, arī tievē – bet tas notiek lēnāk, turklāt notievējis ķermenis, kurš paralēli saņēmis arī fizisko slodzi izskatās daudz, daudz labāk, kā tas, kurš sportu nav redzējis. Pat vienkāršas pastaigas nāks Jums tikai par labu. Par treniņu labvēlīgo ietekmi lasiet te.
7. Mešanās galējībās, atsakoties no dažām uzturvielām, piemēram taukiem vai ogļhidrātiem
Pārstāt uzņemt taukus, atteikties no ogļhidrātiem, vai olbaltumvielām, rīkot atslodzes dienas (ar izņēmumiem – ja tas nepieciešams veselības nolūkos) – tas viss Jūsu organismam ir nevajadzīgs un pat kaitīgs. Tieši otrādi – organismam ir nepieciešamas gan olbaltumvielas, gan ogļhidrāti, gan vitamīni, gan minerālvielas – turklāt attiecīgās proporcijās – ja kādas no tām trūkst, kaut kas nenotiek. Piemēram, uzņemot par maz taukus, Jums sāks trūkt taukos šķīstošie vitamīni un minerālvielas – rezultātā sāk plaisāt un šķelties nagi un mati, mainās ādas krāsa, Jūs ātrāk nogurstat …
Ievērojot atslodzes dienas – Jūs zaudēsiet tikai šķidrumu, kuru nākošajās dienās atgūsiet dubultā. Un nākošajās tādās atslodzes reizēs organisms “atcerēsies”, ka ir bijis badā un sāks veidot rezerves – uz vēdera, gurniem, stilbiem …
8. Pārāk daudz augļu un augļu sulu
It kā veselīgi, bet atcerieties, ka arī tas viss ar mēru! Augļos un īpaši augļu sulās ir daudz fruktozes, ko organisms pārvērš cukurā un noliek Jūsu gurnos un uz vēdera jau tauku izskatā. Īpaši aktuāli tas ir tiem, kuri maz gatavo mājās, jo ar pusfabrikātiem un ātrajām uzkodām pašiem nemanot tiek uzņemts daudz par daudz lieko kaloriju.
9. Skatīties tikai uz ciparu, ko rāda svari
Jūs taču vēlaties zaudēt taukus – vai ne? Tāpēc vairāk ir jāskatās kā mainās ne tik daudz svars, cik apjomi / apkārtmēri. Īpaši, ja pieslēdz treniņus – tauku masa samazinās, bet muskuļu masa pieaug – un Jūs tievējat. Svari, iespējams, varētu rādīt lielāku progresu, bet priecē tas, ka Jums jau der kleitas un džinsenes, kurās vairs necerējāt ielīst. Kāpēc tā notiek? 1 kg tauku pēc apjoma aizņem 2 reizes vairāk vietas kā muskuļi. Tieši tāpat svara kritumu var ietekmēt gan Jūsu organisma īpatnības, gan iepriekš ievērotās diētas vai dažādas veselības problēmas.
Nobeigumā gribētu atgādināt vecu veco parunu – kas lēni nāk, tas labi nāk, un novēlēt Jums visiem, kas ir uzsākuši, vai tikai vēlas uzsākt svara samazināšanu – izturību un pacietību!
Pastāsti par šo rakstu arī citiem
Seko man
Iesaku izlasīt arī šos rakstus
Alkohols un Veselība
Džins ar toniku pēc darba. Glāze vīna pie pusdienām vai vakariņām. Pāris ali nedēļas nogalē. Vai tā ir problēma? Vai alkohola lietošana var negatīvi ietekmēt Jūsu veselību un fizisko veiktspēju?
Kā kļūt laimīgai?
Kā kļūt slaidākai, līdz ar to skaistākai un līdz ar to arī laimīgākai. Pieredzes stāsti par to, kā veidot veselīgu attieksmi pret ēdienu.
Par motivāciju
Kustība ir dzīve! Fiziskās aktivitātes ir priekšnoteikums cilvēka ķermeņa normālai funkcionēšanai un darbībai. Kustību trūkums cilvēkiem ir tikpat bīstams kā vitamīnu, minerālvielu, skābekļa trūkums organismā.
Kā notievēt ātri un uz visiem laikiem
Ātri var samazināt svaru, kas gan pēc tā saucamajām “ātrajām” diētām arī ātri atgriežas un parasti ar uzviju. Ātri notievēt ar to saprotot – kļūt slaidākai samazinot ķermeņa tauku % nav iespējams…