fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

Vai labāka ir pārtrauktā vai nepārtrauktā tievēšana?

Daudzi no tievētājiem savu mērķu sasniegšanai bieži vien izvēlas ne to efektīvāko metodi. Respektīvi - viņi īsti nesaprot, kā būtu labāk: vai tievēt ar īsiem pārtraukumiem, vai tomēr būt visu laiku “uz diētas” ar kcal deficītu?

Atbilde uz jautājumu – kāda svara samazināšanas metode ir visefektīvākā tiek meklēta jau gadu desmitiem. Šajā skarā ir veikti daudzi ilgstoši, sarežģīti un maksimāli kontrolēti pētījumi. Pastāstīšu par vienu no tiem.

Divas testa grupas – abās vīrieši vecumā no 25-54 gadiem ar ievērojamu aptaukošanās stadiju un mazkustīgu dzīves veidu.

Pirmā  grupa atradās nepārtrauktā 33% kcal deficītā 16 nedēļas, bet otra grupa, arī ar tādu pašu 33% kcal deficītu, bet pēc katrām 2 nedēļām kaloriju deficītu palielināja līdz “svaru uzturošajam” režīmam  un turēja “svaru uzturošo” režīmu 2 nedēļas. Respektīvi – abas grupas “tievēja” 16 nedēļas, bet viena grupa finišēja pēc 16 nedēļām, bet otra kopā ar “svaru uzturošā” režīma nedēļām – pēc 30 nedēļām.

Uzturvielu procentuālais sadalījums abām grupām bija vienāds – 15-20% OB / 50-60 % OH / 25-30% T. Ēdienu dalībniekiem piegādāja, tādējādi nodrošinot visiem dalībniekiem pilnīgi vienādu kaloriju un uzturvielu daudzumu. Pirms konkrētās “diētas” uzsākšanas visi pētījuma dalībnieki vispirms izgāja 4 nedēļu svara stabilizēšanas posmu ar individuāli aprēķinātu kaloriju daudzumu katram dalībniekam. Tādējādi, kontroles un godīguma ziņā, tīrāku eksperimentu pat grūti iedomāties.

Rezultāti

Grupa ar nepārtraukto “diētu” zaudēja par 3,8kg mazāk svara  (8,1 kg / 11,9kg) un par 3kg mazāk tieši tauku masu (7 kg / 10 kg), nekā grupa, kurai bija diētas pārtraukumi ar “svaru uzturošo” režīmu. Pēc diētas visi dalībnieki  izgāja 8 nedēļu svara stabilizācijas posmu. pēc kura viņus palaida “brīvā peldējumā” uz 6 mēnešiem. Pēc 6 mēnešiem “nepārtrauktās” diētas dalībnieku grupa bija uzņēmusi atpakaļ ievērojami vairāk  svara, nekā “pārtrauktās” diētas grupas dalībnieki. Attiecīgi 5,9kg / 3kg.  Pārliecinoši, vai ne?

Secinājumi

Ilgtermiņā  tievēšana ar pārtraukumiem ir efektīvāka svara un ir īpaši tauku masas samazināšanā un ir ar ievērojami mazāku yo-yo efektu. Tomēr, nesapriecājieties par ātru – pārtrauktā metode nenozīmē, ka “pārtraukumā” var ēst, cik grib. Arī “pārtraukuma” periodā saglabājas  ierobežojumi uzturā – nedrīkst uzņemt vairāk kaloriju kā patērē Jūsu organisms.

Ar mīlestību Ineta

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Pēc svētku diēta

Pēc svētku diēta

Pēc svētkiem, kad ir gan labi ēsts, gan dzerts man bieži jautā – Kāda pēc svētku diēta man labāk palīdzēs nomest svētku laikā uzēsto? Atbilde ir – tikai nekādu diētu!

Lasīt visu rakstu »

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.