Pēc svētku diēta
Tiek ieteiktas dažādas pēc svētku diētas, kuras it kā palīdz nomest svētku laikā uzēsto svaru, piemēram – Greipfrūtu, kefīra, olu, apelsīnu, griķu un tamlīdzīgās dietas, atslodzes dienas … utt. Tas viss Jums nav vajadzīgs.
Kas tad īsti ir noticis? Jūs īsā laikā esiet uzņēmuši daudz vairāk kaloriju nekā Jūsu organismam ir nepieciešams. Vai visas liekās kalorijas automātiski pārvēršas taukos un tiek noglabātas uz vēdera, gurniem …? Nē – tā īsti tas nenotiek. Kaloriju patēriņš ir jāvērtē plašākā, nevis vienas vai divu dienu kontekstā – es ieteiktu – nedēļas intervālā.
Respektīvi – ja Jums organisma normālai darbībai ir nepieciešamas, piemēram, 1700 Kcal/dienā (11900 Kcal nedēļā) un pat, ja Jūs esat pamatīgi “sagrēkojuši” un ar dažādiem gardumiem un alkoholu un uzņēmuši, teiksim 2400 Kcal, bet dažas nākamās dienas uzņemsiet ap 1500 – 1600 Kcal un, tad atgriezīsieties pie ikdienas 1700 Kcal – nedēļas griezumā kopā uzņemot tās pašas 11900 Kcal kā parasti – liekie kg neparādīsies.
Svinot kopā ar papildus kalorijām parasti tiek uzņemti arī daudz par daudz ogļhidrāti (augļi, saldumi, limonādes, miltu izstrādājumi, alkohols) un sāls (čipsi), kas aiztur mūsu organismā ūdeni. 1g ogļhidrātu aiztur 3 – 4g ūdens, bet 1g liekas sāls – ap 100g ūdens. Gan sāls, gan ogļhidrāti mūsu organismam ir vajadzīgi – bez tiem tas nespēs eksistēt, bet ja to ir par daudz – mēs kļūstam smagāki uz nevajadzīgi aizturētā ūdens rēķina.
100g graudaugos ir vidēji 75 – 80g ogļhidrātu, 100g kūkās un cepumos 60-70g ogļhidrātu, 100g čipsu – ap 50g ogļhidrātu plus daudz sāls, kas arī aiztur ūdeni. Nezinot šos faktus un dzenoties pēc maksimāli ātra rezultāta tiek pieļautas daudzas kļūdas, piemēram – izvēloties kādu no augļu diētām vai piemēram griķu diētu (graudaugi) Jūs nevis atbrīvosieties no liekajiem ogļhidrātiem (precīzāk, aizturētā ūdens), bet tieši palielināsiet to daudzumu savā organismā un attiecīgi arī aizturētā ūdens daudzumu.
Ko darīt, lai normalizētu savu svaru pēc svētkiem
Pirmkārt – nomierinieties, nekas briesmīgs nav noticis. Svars, kas pienācis klāt, nav tauki.
Otrkārt – pēc pasākuma piedomājiet cik kaloriju uzņemiet nākošajās 3-5 dienās tā, lai nedēļas griezumā iekļautos savā parastajā kaloriu normā.
Treškārt – samaziniet savā ēdienkartē ogļhidrātus un, ja esat ēduši sāļus ēdienus, arī sāli saturošus produktus. Izvēlieties dārzeņus un olbaltumvielām bagātus produktus (liellopa, vistas tītara gaļu, biezpienu, olas …).
Ceturtkārt – Dzeriet ūdeni, vismaz 2 litrus dienā. Tas skan paradoksāli, bet lieko šķidrumu no organisma var izvadīt tikai ar ūdeni, kas šķīdina liekās minerālvielas un izvada tās no organisma ar urīnu. Ieteikums – vairāk dzert ūdeni – ir domāts, nevis lai piemānītu vēderu, bet, lai šķīdinātu sāļu uzkrājumus un izvadītu tos no organisma (piemēram, lai izvadītu 1g liekā sāls, ir jāuzņem ap 100ml ūdens.).
Tas arī viss. Kā redziet – viss ir vienkārši un nekādi brīnumlīdzekļi nav nepieciešami -😊.
Papildus lasīšanai:
Pastāsti par šo rakstu arī citiem
Seko man
Kāpēc ir jādzer ūdens?
Dietologi apgalvo, ka katram cilvēkam dienā būtu jāizdzer vidēji 1,5l līdz 3l ūdens. Kāpēc tas tiešām ir svarīgi, it īpaši, ja vēlaties samazināt savu svaru.
Mikroviļņu krāsnis un veselīgs uzturs
Kā mikroviļņu krāsns un tajā gatavots vai uzsildīts ēdiens ietekmē mūsu veselību?
Insulīns un insulīna rezistence
Kas ir insulīns un ko tas dara? Kas ir insulīna rezistence? Kādi ir insulīna rezistences simptomi? Kas to izraisa un kā ar to cīnīties?
Labais vai sliktais holesterīns?
Pastāv vispāratzīts uzskats, ka holesterīns ir slikts. Bet vai holesterīns tiešām ir slikts? Un cik lielā mērā kopējais holesterīna līmenis asinīs ir atkarīgs no pārtikas, kuru lietojam uzturā?