fbpx

Viss par diētām un tievēšanu

Meklēt
Close this search box.

Pēc svētku diēta

Pēc svētkiem, kad ir gan labi ēsts, gan dzerts man bieži jautā - Kāda pēc svētku diēta man labāk palīdzēs nomest svētku laikā uzēsto? Atbilde ir – tikai nekādu diētu!

Tiek ieteiktas dažādas pēc svētku diētas, kuras it kā palīdz nomest svētku laikā uzēsto svaru, piemēram – Greipfrūtu, kefīra, olu, apelsīnu, griķu un tamlīdzīgās dietas, atslodzes dienas … utt. Tas viss Jums nav vajadzīgs.

Kas tad īsti ir noticis? Jūs īsā laikā esiet uzņēmuši daudz vairāk kaloriju nekā Jūsu organismam ir nepieciešams. Vai visas liekās kalorijas automātiski pārvēršas taukos un tiek noglabātas uz vēdera, gurniem …? Nē – tā īsti tas nenotiek. Kaloriju patēriņš ir jāvērtē plašākā, nevis vienas vai divu dienu kontekstā – es ieteiktu – nedēļas intervālā.

Respektīvi – ja Jums organisma normālai darbībai ir nepieciešamas, piemēram, 1700 Kcal/dienā (11900 Kcal nedēļā)  un pat, ja Jūs esat pamatīgi “sagrēkojuši” un ar dažādiem gardumiem un alkoholu un uzņēmuši, teiksim 2400 Kcal, bet dažas nākamās dienas uzņemsiet ap 1500 – 1600 Kcal un, tad atgriezīsieties pie ikdienas 1700 Kcal – nedēļas griezumā kopā uzņemot tās pašas 11900 Kcal kā parasti – liekie kg neparādīsies.

Svinot kopā ar papildus kalorijām parasti tiek uzņemti arī daudz par daudz ogļhidrāti (augļi, saldumi, limonādes, miltu izstrādājumi, alkohols) un sāls (čipsi), kas aiztur mūsu organismā ūdeni. 1g ogļhidrātu aiztur 3 – 4g ūdens, bet 1g liekas sāls – ap 100g ūdens. Gan sāls, gan ogļhidrāti mūsu organismam ir vajadzīgi – bez tiem tas nespēs eksistēt, bet ja to ir par daudz – mēs kļūstam smagāki uz nevajadzīgi aizturētā ūdens rēķina.

100g graudaugos ir vidēji 75 – 80g ogļhidrātu, 100g kūkās un cepumos 60-70g ogļhidrātu,  100g čipsu – ap 50g ogļhidrātu plus daudz sāls, kas arī aiztur ūdeni. Nezinot šos faktus un dzenoties pēc maksimāli ātra rezultāta tiek pieļautas daudzas kļūdas, piemēram – izvēloties kādu no augļu diētām vai  piemēram griķu diētu (graudaugi) Jūs nevis atbrīvosieties no liekajiem ogļhidrātiem (precīzāk, aizturētā ūdens), bet tieši palielināsiet to daudzumu savā organismā un attiecīgi arī aizturētā ūdens daudzumu.

 

Ko darīt, lai normalizētu savu svaru pēc svētkiem

Pirmkārt – nomierinieties, nekas briesmīgs nav noticis. Svars, kas pienācis klāt, nav tauki.

Otrkārt – pēc pasākuma piedomājiet cik kaloriju uzņemiet nākošajās 3-5 dienās tā, lai nedēļas griezumā iekļautos savā parastajā kaloriu normā.

Treškārt – samaziniet savā ēdienkartē ogļhidrātus un, ja esat ēduši sāļus ēdienus, arī sāli saturošus produktus. Izvēlieties dārzeņus un olbaltumvielām bagātus produktus (liellopa, vistas tītara gaļu, biezpienu, olas …).

Ceturtkārt – Dzeriet ūdeni, vismaz 2 litrus dienā. Tas skan paradoksāli, bet lieko šķidrumu no organisma var izvadīt tikai ar ūdeni, kas šķīdina liekās minerālvielas un izvada tās no organisma ar urīnu. Ieteikums – vairāk dzert ūdeni – ir domāts, nevis lai piemānītu vēderu, bet, lai šķīdinātu sāļu uzkrājumus un izvadītu tos no organisma (piemēram, lai izvadītu 1g liekā sāls, ir jāuzņem ap 100ml ūdens.).

Tas arī viss. Kā redziet – viss ir vienkārši un nekādi brīnumlīdzekļi nav nepieciešami -😊.

 

Papildus lasīšanai:

Kāpēc ir jādzer ūdens?

“Ātro” diētu veidi.

Kāpēc es nevaru notievēt?

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas
jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 1. jūlijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.