Arbūzi, melones – un svara samazināšana

Pienākot arbūzu, meloņu sezonai, man bieži jautā: vai drīkst? Arbūzi un melones ir vieni no gardākajiem augļiem. Saldi, sulīgi, bet tiek uzskatīts, ka tajos ir daudz cukura un, ja mērķis ir svara samazināšana - no tiem labāk atteikties.

Kāpēc? Kaloriju tajos nav nemaz tik daudz, bet vitamīnu daudz.  Vidēji ap 35 – 40 Kcal uz 100g. Tomēr, ja svara samazināšana ir Jūsu mērķis – ir jāpievērš uzmanība šiem diviem parametriem:

  1. Apēstā daudzums. Ir patiešām grūti apstāties. Jo šie produkti ir saldi un rociņas tā vien stiepjas pēc nākošā sulīgā gabaliņa. Un paši sev nemanot varam apēst pat veselu kilogramu šā burvīgā augļa Bet tās jau būs ap 350 – 400 Kcal – vienas kārtīgas vakariņas.
  2. Glikēmiskais indekss. Šiem augļiem tas ir ļoti augsts – arbūziem 75, bet melonēm 65. Šie skaitļi gan atšķiras dažādos informācijas avotos, bet jebkurā gadījumā, rādītāji, ir tuvu patiesībai un, tie, kas ir virs 40, vairs nav zemi.

Pamatā ieteicams lietot produktus (arī augļus)  ar zemu vai vidēju glikēmisko indeksu (ar indeksu 55 un mazāk), pārējos produktus (augstāk kā 55) vajadzētu lietot retāk un ar mazākām porcijām, jo produkti ar augstu glikēmisko indeksu ātrāk pārstrādājas – ātrāk tiek remdēts izsalkums, tomēr pēc tam ātri vien atkal sāks gribēties ēst. Līdz ar to, lietojot šādus produktus biežāk sajutīsi izsalkumu.

 

Ko darīt, ja tik ļoti garšo šie augļi? Vai atteikties? Nē – atteikties nevajag.

  1. Neizslēdziet tos no savas ēdienkartes, bet ēdiet tos pārāk neaizraujoties. 150g vienai uzkodu reizei būs pilnīgi pietiekoši.
  2. Olbaltumu produkti samazina glikēmiskā indeksa līmeni. Ēdiet tos kopā ar biezpienu, mājas sieru, jogurtu vai kefīru. Tā jūs spēsiet laikus apstāties, jo arī ātrāk sajutīsiet sāta sajūtu.
 

Augļi un ogas ar zemu glikēmisko indeksu

Baltās un sarkans jāņogas;

Bumbieri;

Mellenes;

Ķirši;

Plūmes;

Granātāboli;

Aprikozes;

Nektarīni;

Visu veidu citrusaugļi – citroni, greipfrūti, pomelo, mandarīni, apelsīni;

Ērkšķogas.

Pastāsti ko Tu par šo tēmu domā

Kopīgojiet vietnē facebook
Kopīgojiet vietnē pinterest
Kopīgojiet vietnē twitter
Kopīgojiet vietnē linkedin
Kopīgojiet vietnē telegram
Kopīgojiet vietnē email

Seko man

Atkal par ātro tievēšanu

Par “ātro tievēšanu”

Nu, ko siltumiņš klāt un daudzi ar steigu metas labot, ko, nu vēl var labot – pa ziemu un Covid laiku “sastrādāto”…. Klubi ciet, bet vietas un iespējas sportošanai jau vienmēr var atrast. Un to mēs centīgi tagad darām un darīsim. Vai ne?

Lasīt visu rakstu »
Kā sākt tievēt

Kā sākt tievēt?

Tiem, kuri ir izvēlējies sākt “jaunu dzīvi” atgādināšu par dažiem vienkāršiem nosacījumiem, kurus ievērojot, Jums izdosies gan zaudēt liekos kg, gan iegūt labu pašsajūtu – kā sākt tievēt.

Lasīt visu rakstu »