fbpx

Par Diētām Veselīgu uzturu un Sportu

Meklēt
Close this search box.

Arbūzi, melones – un svara samazināšana

Pienākot arbūzu, meloņu sezonai, man bieži jautā: vai drīkst? Arbūzi un melones ir vieni no gardākajiem augļiem. Saldi, sulīgi, bet tiek uzskatīts, ka tajos ir daudz cukura un, ja mērķis ir svara samazināšana - no tiem labāk atteikties.

Kāpēc? Kaloriju tajos nav nemaz tik daudz, bet vitamīnu daudz.  Vidēji ap 35 – 40 Kcal uz 100g. Tomēr, ja svara samazināšana ir Jūsu mērķis – ir jāpievērš uzmanība šiem diviem parametriem:

  1. Apēstā daudzums. Ir patiešām grūti apstāties. Jo šie produkti ir saldi un rociņas tā vien stiepjas pēc nākošā sulīgā gabaliņa. Un paši sev nemanot varam apēst pat veselu kilogramu šā burvīgā augļa Bet tās jau būs ap 350 – 400 Kcal – vienas kārtīgas vakariņas.
  2. Glikēmiskais indekss. Šiem augļiem tas ir ļoti augsts – arbūziem 75, bet melonēm 65. Šie skaitļi gan atšķiras dažādos informācijas avotos, bet jebkurā gadījumā, rādītāji, ir tuvu patiesībai un, tie, kas ir virs 40, vairs nav zemi.

Pamatā ieteicams lietot produktus (arī augļus)  ar zemu vai vidēju glikēmisko indeksu (ar indeksu 55 un mazāk), pārējos produktus (augstāk kā 55) vajadzētu lietot retāk un ar mazākām porcijām, jo produkti ar augstu glikēmisko indeksu ātrāk pārstrādājas – ātrāk tiek remdēts izsalkums, tomēr pēc tam ātri vien atkal sāks gribēties ēst. Līdz ar to, lietojot šādus produktus biežāk sajutīsi izsalkumu.

 

Ko darīt, ja tik ļoti garšo šie augļi? Vai atteikties? Nē – atteikties nevajag.

  1. Neizslēdziet tos no savas ēdienkartes, bet ēdiet tos pārāk neaizraujoties. 150g vienai uzkodu reizei būs pilnīgi pietiekoši.
  2. Olbaltumu produkti samazina glikēmiskā indeksa līmeni. Ēdiet tos kopā ar biezpienu, mājas sieru, jogurtu vai kefīru. Tā jūs spēsiet laikus apstāties, jo arī ātrāk sajutīsiet sāta sajūtu.
 

Augļi un ogas ar zemu glikēmisko indeksu

Baltās un sarkans jāņogas;

Bumbieri;

Mellenes;

Ķirši;

Plūmes;

Granātāboli;

Aprikozes;

Nektarīni;

Visu veidu citrusaugļi – citroni, greipfrūti, pomelo, mandarīni, apelsīni;

Ērkšķogas.

Pastāsti par šo rakstu arī citiem

Seko man

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.