Arbūzi, melones – un svara samazināšana
- jūlijs 11, 2021
Kāpēc? Kaloriju tajos nav nemaz tik daudz, bet vitamīnu daudz. Vidēji ap 35 – 40 Kcal uz 100g. Tomēr, ja svara samazināšana ir Jūsu mērķis – ir jāpievērš uzmanība šiem diviem parametriem:
- Apēstā daudzums. Ir patiešām grūti apstāties. Jo šie produkti ir saldi un rociņas tā vien stiepjas pēc nākošā sulīgā gabaliņa. Un paši sev nemanot varam apēst pat veselu kilogramu šā burvīgā augļa Bet tās jau būs ap 350 – 400 Kcal – vienas kārtīgas vakariņas.
- Glikēmiskais indekss. Šiem augļiem tas ir ļoti augsts – arbūziem 75, bet melonēm 65. Šie skaitļi gan atšķiras dažādos informācijas avotos, bet jebkurā gadījumā, rādītāji, ir tuvu patiesībai un, tie, kas ir virs 40, vairs nav zemi.
Pamatā ieteicams lietot produktus (arī augļus) ar zemu vai vidēju glikēmisko indeksu (ar indeksu 55 un mazāk), pārējos produktus (augstāk kā 55) vajadzētu lietot retāk un ar mazākām porcijām, jo produkti ar augstu glikēmisko indeksu ātrāk pārstrādājas – ātrāk tiek remdēts izsalkums, tomēr pēc tam ātri vien atkal sāks gribēties ēst. Līdz ar to, lietojot šādus produktus biežāk sajutīsi izsalkumu.
Ko darīt, ja tik ļoti garšo šie augļi? Vai atteikties? Nē – atteikties nevajag.
- Neizslēdziet tos no savas ēdienkartes, bet ēdiet tos pārāk neaizraujoties. 150g vienai uzkodu reizei būs pilnīgi pietiekoši.
- Olbaltumu produkti samazina glikēmiskā indeksa līmeni. Ēdiet tos kopā ar biezpienu, mājas sieru, jogurtu vai kefīru. Tā jūs spēsiet laikus apstāties, jo arī ātrāk sajutīsiet sāta sajūtu.
Augļi un ogas ar zemu glikēmisko indeksu
Baltās un sarkans jāņogas;
Bumbieri;
Mellenes;
Ķirši;
Plūmes;
Granātāboli;
Aprikozes;
Nektarīni;
Visu veidu citrusaugļi – citroni, greipfrūti, pomelo, mandarīni, apelsīni;
Ērkšķogas.
Pastāsti ko Tu par šo tēmu domā
Seko man
Iesaku izlasīt arī šos rakstus
Labais vai sliktais holesterīns?
Pastāv vispāratzīts uzskats, ka holesterīns ir slikts. Bet vai holesterīns tiešām ir slikts? Un cik lielā mērā kopējais holesterīna līmenis asinīs ir atkarīgs no pārtikas, kuru lietojam uzturā?
Uzturs PIRMS un PĒC treniņa
Ko ēst pirms doties uz treniņu, uzturs treniņa laikā, ko ēst un dzert pēc treniņa – šie ir galvenie jautājumi, kas nodarbina ikkatru, kurš nolēmis mainīt sevi un savu dzīvesveidu.
Gribi nomest lieko, vai gribi tikai par to parunāt?
Mēs vienmēr paveicam to, kas mums ir tiešām svarīgi, ja ko nedarām – tātad kaut kas cits ir svarīgāks …
Kā patiesībā notiek svara zaudēšana?
Mazliet “sarežģītāk” par mūsu organisma spējām uzņemt svaru un atbrīvoties no tā.