fbpx

Diētas Ēdienkartes Tievēšanas izaicinājums

Meklēt
Close this search box.
Diānas stāsts

Diānas stāsts

Vienmēr esmu bijusi vidējas miesas būves, tā teikt ne par tievu, ne par resnu. Beidzot vidusskolu svēru 57 kg. Sāku strādāt birojā, vakaros augstskola un rezultātā no mazkustīgā dzīvesveida, pamazām ar katru gadu liekie kg sāka uzkrāties. Tiesa ar sportu vairāk uz Jūs vienmēr esmu bijusi. Trekni ēdieni mani nekad nav interesējuši, problēma ir saldumu atkarība un “emociju apēšana”. Sapratu, ka jāsāk sportot un samazināt našķus, kad svars jau svārstījās 63/65 kg. Sāku iet uz dažāda veida aerobikām. Visu to darīju viļņveidīgi- vairākus mēnešus eju, tad pametu un tā tas turpinājās gadiem. Pēdējo reizi sporta zāles apmeklējumi bija pirms 7 gadiem un tad jau ar trenera izstrādātu ēšanas plānu un treniņa plānu svaru zālē, bet darbojos es patstāvīgi un nebija nekāds monitorings.  Rezultāti arī mani neiepriecināja, labākais bija -5 kg, pēc tam atkal tika uzēsts atpakaļ ar uzviju. Problēma bija tajā, ka ēdienkarte bija vienveidīga un nesagādāja man nekādu prieku, tāpēc arī šis mēģinājums turpinājās vien pāris mēnešus. Lielākais svars bija 73 kg. Pēc tam atkal piedomāju ko cik daudz ēdu  un tad uzturēju svaru robežās 65/67 kg. Nekādas drastiskas diētas un badošanās neesmu ievērojusi, jo par to ir saprašana kādas negatīvas sekas tas atstāj uz organismu kopumā. Jau sāku aprast ar esošo svaru, ka tievāka nebūšu, turklāt man šķita, ka nav jau arī tik traki. Tiesa fotogrāfējos nelabprāt, jo bildēs redzēju reālo situāciju, kas man nepatika.

Kad paliku stāvoklī mans svars bija 66 kg. Devītajā grūtniecības mēnesī tas bija jau 86 kg. 2020. gadā meitiņa piedzima zem 3 kg. Mazāk kā pusgada laikā es tiku atpakaļ uz 67 kg, bet tikai tāpēc, ka tad nevarēju daudz ko ēst. 2022. gada janvārī, beidzot bija “īstais klikšķis”, ka jāpievēršas savam izskatam, savai veselībai, jāmaina ēšanas paradumi un jāuzlabo fiziskā forma un, ka šoreiz ir jāsasniedz savs mērķa svars 55 kg. Sapratu, ka nepieciešama profesionāla palīdzība no malas. Iegāju sporta kluba mājas lapā un sāku pētīt trenerus un ieraudzīju Inetu. Es uzreiz viņu atcerējos, jo pirms ļoti daudziem gadiem jau biju uzgājusi Inetas mājas lapu www.edunsporto.lv, kur biju atradusi un gatavojusi vairākas saldo ēdienu receptes. Man vienmēr ir paticis gatavot kūkas un desertus meklējot alternatīvas kā tos pagatavot pēc iespējas veselīgākus un draudzīgākus figūrai. Es jau tad apbrīnoju Inetu par viņas sasniegumiem profesionālajā fitness modeles karjerā.

Sāku atkal pētīt Inetas mājas lapu un ieraudzīju, ka Ineta piedāvā svara zaudēšanas izaicinājumu, kam bonusā nāk kopējais tievētāju grupas čats uz 1 mēnesi ar Inetas atbalstu un pēc tam var turpināt dalību pamatgrupas čatā.   Tad nu sapratu, ka tā ir lieliska iespēja, kas noteikti ir jāizmēģina. Pirmos 2 mēnešus es ēdu pēc izstrādātās ēdienkartes un no aktivitātēm man bija katru dienu garas pastaigas. Biju tiešām patīkamā šokā cik ātri sāka zust svars, turklāt man nebija bada sajūtas. Bija ļoti interesanti izmēģināt daudz jaunas receptes un garšu salikumus. Man ātri parādījās mani favorītēdieni. Pēc tam jau ar Inetas iedotiem “instrumentiem” pati taisīju ēdienkarti katrai nedēļai izmantojot Inetas receptes. Šobrīd ir jau tā, ka varu konkrētā dienā izdomāt kuru recepti gatavošu, ko man gribās ēst. Protams, paturot prātā uzturvielu sadalījumu un kalorāžu. Manā gadījumā īsti nestrādā variants sagatavot visai nedēļai, jo man patīk ēst intuitīvi. Turklāt kūkas un desertus gatavoju katru nedēļu. Inetas kūkas ir vienkārši kolosālas!!!

Pēc 2 mēnešiem es sapratu, ka beidzot jāiet arī sportot un vēlos vismaz pirmo laiku to darīt Inetas pārraudzībā. Nu jau tūliņ būs 3 mēneši kā eju uz trenažieru zāli. Treniņu dienas ir manas mīļākās, jo pēc tam ir pamatīgs enerģijas pieplūdums un pacilāts garastāvoklis visu dienu. Tiešām esmu ļoti pateicīga Inetai par viņas ieguldījumu šajā projektā un vispār par visu ko viņa dara, lai mēs katrs varētu sasniegt savu mērķi. Ineta iedod ļoti daudz vērtīgas informācijas, sniedz nenovērtējamu atbalstu. Pārējais jau ir katra paša rokās vai ir gatavs pārmaiņām. Jo te nav runa par kārtējo “īslaicīgo akciju”, te ir stāsts par dzīvesveida, ēšanas paradumu maiņu, par veselības uzlabošanu un apzinātu ēšanu. Man ļoti patīk Inetas teiciens “Gribi nomest lieko, vai gribi tikai par to parunāt?”

Piedalījos 2022. gada februāra izaicinājumā  ar sākuma svaru 67,9 kg. Mans svara mērķis 55 kg tika sasniegts 4 mēnešos! Tas ko es nevarēju sasniegt vairāk kā 10 gadus, ar Inetas palīdzību un atbalstu sasniedzu tik īsā laikā, turklāt bez badošanās, bet ar entuziasmu un azartu. Protams, ka uznāca brīži, kad bija emocionāli grūti un gribējās papildus našķoties, taču mana motivācija ņēma virsroku. Protams, ka tagad es varu atļauties arī kaut ko ne tik veselīgu vai kādu “cheat meal”, bet to man ļoti reti kad gribas.

Mans darbs ar sevi turpinās, jo kā saka, “apetīte rodas ēdot”.

Dalies ar draugiem
Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 5. augustā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.