fbpx

Diētas Ēdienkartes Tievēšanas izaicinājums

Meklēt
Close this search box.
Ingas stāsts

Ingas stāsts

Sveiciens visiem, kas lasa šīs rindas, kuras rakstu ar lielu prieka un gandarījuma sajūtu!

Pirmo reizi Inetas mājas lapu atvēru vairāk kā pirms 10 gadiem kā mazliet apaļš, ne sevišķi kustīgs meitēns no laukiem, kur galdā celtās maltītes bija visnotaļ sātīgas un barojošas un bija jāēd tas, kas bija pagatavots. Pavērtu muti aplūkoju Inetas mājaslapā publicētās tievētāju bildes „pirms” un „pēc” un lasīju pieredzes stāstus. Lapoju receptes un brīnījos, kā ēdot tik garšīgas lietas var notievēt? Tolaik izpratne par tievēšanu, maigi sakot, bija nekāda – domāju, ka tad jau noteikti jāgrauž tikai salātlapas, uzdzerot ūdeni 😀 Jau tad Inetas mājaslapā redzētais un izlasītais mani ļoti iedvesmoja un es pie sevis nodomāju – cik forši būtu šādi ēst un vēl tievēt!

Aizejot patstāvīgā dzīvē, svars normalizējās – valkāju 38-40 apģērba izmēru, jutos un izskatījos ļoti labi (mans garums 1.76m). Bija brīži, kad svars drusciņ uzkāpa, bet tas bija tādās saprāta robežās un, drusku piedomājot pie uztura un pieslēdzot kādas sportiskas aktivitātes, spēju „atlekt” atpakaļ pie normāla izskata – man tas ir jau pieminētais 38-40 izmērs.

Tomēr aptuveni pēdējos 5-6 gadus nodzīvojos pa diez gan lieliem svara cipariem. Pirmā sarkanā lampiņa bija 86 kg uz svariem un fakts, ka 40 izmērs vairs galīgi neder – kur nu vēl 38! Domāju – nu liela muiža – paņemšu lielāku izmēru! Šeit man pilnībā jāpiekrīt Inetai, ka ievērojams kilogramu skaits „nepieaug” vienā dienā – tas lielākoties ir ilgtermiņā vestā dzīvesveida rezultāts. Tobrīd strādāju ļoti intensīvu darbu un uzsāku arī studijas universitātē – laika bija ļoti maz, un fizisko aktivitāšu manā ikdienā nebija vispār nekādu. Cieta arī miegs. Mājās mana gatavošana aprobežojās ar sviestmaižu sasmērēšanu, un lielā apjomā tika patērēti saldumi.

Pēc tam apstākļi salikās tā, ka kādu brīdi veltījos tikai studijām, bet ar končām, šokolādēm, bulciņām, picām un trekniem suši bruģētā taciņa bija TIK labi iestaigāta, ka no tās nolekt nu galīgi negribējās un sportot arī galīgi negribējās, bet brīvajā laikā pačillot pie kārtējā daudzsēriju seriāla, uzkožot šādus labumus, nu riktīgi patika 😀 Un rezultāts bija neizbēgams – svars pieauga ģeometriskā progresijā – iesoļoju ciparos, kas sākas ar 9… Šī bija otrā sarkanā lampiņa.

Centos labot situāciju un bija arī īslaicīgs aptuveni 10kg svara kritums, bet nebija tādas īstas un jaudīgas motivācijas un es atgriezos pie vecajiem ieradumiem. Arī Covid laiks, kad strādāju attālināti un ledusskapis bija tik tuvu, man par labu nenāca. Lai gan svari man mājās bija un par savu svaru biju lietas kursā, dzīvojot pa māju ērtā, staipīgā apģērbā un nekur neejot, likās – aj, nu nav jau nekāds pasaules gals tie 90+ kg – neizskatās nemaz tik traki. Bet tad atnāca 2021.gada pavasaris un pēc ilga pārtraukuma tika atvērti atsevišķi apģērbu veikali. Man arī obligāti bija jāiet pastāvēt rindā un kaut ko smuku sev nopirkt 😀

Nevienam noteikti nebūs pārsteigums, ka atkal bija jāņem lielāks izmērs, bet ne jau lielāks izmērs kā tāds mani sašāva. Trešā SOS lampiņa iemirdzējās, kad, uzvelkot 44 izmēra apģērbu, tas gan ielīda, bet izskatījās galīgi ne tā, kā gribētos, un pats sliktākais – galīgi ne tā, kā es sevi biju uztvērusi pēdējos mēnešus. Es skatījos uz sevi spogulī un neticēju, ka tā esmu es. Svars tobrīd bija 96 kg. Un tas bija tas brīdis, kad es „līdz kaulam” sapratu, ka šāda es tiešām negribu būt. Sapratu, ka nākamā pietura būs 100 kg. Un kas tālāk?…

Aptuveni maija vidū sāku pamazām ieviest veselīgākas izvēles savā ikdienā attiecībā uz ēdienu. Piem., nevis vesela piena šokolāde ar pildījumu vienā rāvienā, bet viena šķēlīte tumšās šokolādes pie kafijas, nevis 4 desmaizes ar sviestu, bet omlete ar dārzeņiem un pilngraudu maizīti brokastīs, nevis makaroni ar bagātīgu saldā krējuma mērci, bet tītara gaļas kotletes ar kārtīgu porciju dārzeņu salātu, u.tt. Izpratne par to, kuri produkti ir veselīgi un kuri ir neveselīgi, man bija, jo biju daudz lasījusi un pētījusi dažādus resursus par šo tēmu, bet kalorijas neskaitīju (tas man likās kaut kas tāls un nesaprotams, kā arī ļoti sarežģīts) – gatavoju vienkāršas maltītes no veselīgiem produktiem – tā teikt ēdu pēc savas izpratnes par to, kas ir pareizi un veselīgi.

Tāpat pieslēdzu sportu – pirmos mēnešus mājas apstākļos regulāri sportoju uz eliptiskā trenažiera – sāku ar 15 minūtēm un pamazām liku klāt pa 5 minūtēm. Periodiski gāju uz ūdens aerobiku, braucu ar velo, staigāju 10 000 soļus dienā (visiem, kas ar sportu ir uz „Jūs” vai atsāk kustības pēc ilgāka pārtraukuma iesaku sākt ar mazumiņu un izvēlēties kaut ko tādu kas patīk). Svars krita un pamazām gada beigās aizšūpojos līdz 78-79 kg atzīmei uz svariem. Un pie šiem skaitļiem svars apstājās.

Lai arī sapratu, kuri produkti man jāliek savā groziņā, man nebija konkrētas izpratnes, cik daudz arī šos veselīgos produktus varu ēst, lai svars mazinātos, bet vienlaikus, lai es nebūtu badā. Sapratu, ka ar saviem spēkiem vairs galā netieku un ka man ir vajadzīgs profesionāļa atbalsts, tādēļ šī gada marta mēnesī izlēmu, ka ir jāpiesakās tievēšanas izaicinājumā pie Inetas, kas pati ir brīnišķīgs piemērs, kā izskatīties uz visiem 100%!

Inetu izvēlējos, jo lasot viņas rakstus, man radās ļoti patīkams, atbalstošs un cilvēcisks iespaids 🙂 Un mans lēmums bija pareizs – mēneša laikā viņas vadībā zaudēju 5 kg – pati to tik īsā laikā nebūtu dabūjusi gatavu! Varu teikt, ka šādi tievēt ir daudz vieglāk nekā patstāvīgi, jo ir gatavs rīcības plāns, kas un cik daudz ir jāēd. Un tas viss, atļaujoties arī ko saldu pie kafijas! Tievējām foršā kompānijā – līdzīgi domājoši cilvēki ar līdzīgiem mērķiem ļoti motivēja – visu laiku gribējās paskatīties, kas jauns tievētāju čatiņā – kā pārējiem veicas un kas garšīgs ir pagatavots 🙂

Turklāt neatsverams ieguvums no šī projekta ir tāds, ka mana ēdienkarte ir kļuvusi krietni daudzveidīgāka un pamatīgi ir uzfrišinātas arī manas kulinārās prasmes! 🙂 Viens no galvenajiem secinājumiem, kas man radās, ir tāds – ja man vēlreiz būtu jātievē no sava starta punkta, tad es noteikti to vairs nedarītu pašas spēkiem, jo zinoša cilvēka vadībā var daudz ātrāk sasniegt labus rezultātus! Mīļš paldies, Ineta, par darbu, kuru Tu dari – tas ir super! 🙂

 

Novēlu visiem sasniegt savus mērķus! 🙂

 

P.S. Šodien mans svars, turpinot ar jaunapgūtajām veselīgajām receptēm, ir 71,7 kg! 🙂

 
Dalies ar draugiem
Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 3. jūnijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 3. jūnijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.