fbpx

Veiksmes stāsti un atsauksmes

Meklēt
Close this search box.
Ilzes stāsts: kā es atguvu savu “ES”…

Ilzes stāsts: kā es atguvu savu “ES”…

Uzdod sev tikai vienu jautājumu: vai tu reāli vēlies mainīt savu dzīvesveidu un kaut ko darīt regulāri PATI, lai kļūtu slaidāka? Atbilde izteiks visu…

Ilze Elizabete

Nodarbošanās: strādā mākslas un izglītības jomā

Vecums: 28 gadi.

Augums: 164 cm

Svars PIRMS: 75,8kg

Svars PĒC: 60,8kg

Zaudētais svars: 15 kg.

Bērnībā nebiju „smilgas” tips, biju apaļīgs bērns, līdz ar to, jau tad jau varēja redzēt, ka būs nosliece uz apaļumu. No bērnības man ir neizsakāma mīlestība pret zirgiem, un pusaudžu vecumā sāku trenēties jāt. Bija regulāri treniņi un arī fizisks darbs. Biju sev izveidojusi slaidu un skaistu augumu. Ēdu visu, ko kāroju un par liekā svara problēmām nedomāju. Pāris gadus intensīvi gāju uz fitnesa klubu „Georgs 5”, jo tu atvēra gandrīz pie pašas mājas. Ļoti patika dažādas aerobikas nodarbības, body bike.

Pirmās problēmas parādījās tad, kad nomainīju dzīves vietu, nevarēju atrast jaunajā pilsētā sporta zāli, kuru sajustu kā savu. Izmēģināju vairākas, bet tad atmetu ar roku, protams, slinkums ņēma virsroku un arī apziņa, ka es taču neesmu resna… tomēr lielākās lamatas bija mana ēdienkarte, jo turpināju ēst visu, ko kāroju, porcijas palielinājās, neveselīgā pārtika kļuva par ikdienas lietu.

Tad vienu reizi samērā drastiski 3 mēnešu laikā nometu 12 kg un tikpat ātri atguvu tos atpakaļ. Man toreiz bija mērķis, kamēr draugs ir komandējumā, gribu notievēt un arī uz savu izlaidumu vēlos būt skaista. Izdevās, bet tā, kā tas bija kampaņveida pasākums, tad ātri vien atgriezos sākuma stadijā…

Izmēģināju arī Svara vērotājus, tomēr toreiz nebiju pietiekoši motivēta, lai tiktu līdz rezultātam, pametu, tomēr tas bija visveselīgākais tievēšanas veids, ko izmēģināju.

Pēc tam sekoja daudz un dažādi mēģinājumi notievēt… gan vairāk neveselīgi, gan mazāk neveselīgi kampaņveida pasākumi, kuri visi beidzās ar padošanos.

Pēc meitiņas piedzimšanas svars turpināja augt, bet es sevi turpināju mierināt, ka man jau vairs nav 18, ka vielmaiņa jau vairs nav tāda kā „jaunībā” utt.

Kā man tas tomēr izdevās?

Ir apritējis 1,5 gads kopš uzsāku cīņu ar sevi, savu svaru un saviem „dēmoniem”.

2010.gadā oktobra vidū, tieši savā dzimšanas dienā uzkāpu uz svariem. Tie man vienkārši paralizēja – 75,8kg. Jau labu laiku nebiju apmierināta ar sevi. Spogulis, ja ļoti gribēju, meloja, bet cipari bija vēl nepielūdzamāki un arī tas, ka labu laiku kā nevēlējos fotografēties, jo fotogrāfijas rādija manu patieso izskatu, lika man saprast, ka ir pēdējais laiks kaut ko mainīt – ja man tagad ir 75kg, tad nav vairs aiz kalniem 80… un tad jau arī 100kg, bet to nu es nevēlējos!

Šī tievēšanas reize atšķiras no iepriekšējām ar to, ka veicu pamatīgu revīziju sev galvā. Meklēju informāciju gan žurnālos, gan internetā. Ja vien ir vēlme tiešām iegūt informāciju par pareizu tievēšanu, tad tās ir pietiekoši – „vajag tikai rakt!”

Atcerējos, ka kaut kur dziļi skapī ir nobāzti mani Svaru vērotāju bukleti, sāku studēt tos, tad decembrī www.calis.lv, atradu domubiedru grupu, kur meitenes kopīgi cīnījās ar saviem liekajiem kg, izmantojot, kas nu kurai tuvāks – dažas Svara vērotāju metodi un skaitīja punktus, citas Figūras draugu metodi, skaitot vienības. Abām šīm tievēšanas metodēm pamati ir vieni, atšķiras tikai detaļas. Ļoti vērtīgs bija šo meiteņu atbalsts manā ceļā uz tievēšanu.

Uzstādīju sev mērķi un uzdevumus, kā tikt līdz mērķim.

Pirmais mērķis – gribu notievēt veselīgi.

Uzdevums – sameklēt un izpētīt visu informāciju

Otrais mērķis – gribu stingru un tvirtu augumu

Uzdevums – nopirkt sporta zāles abonementu un sākt to regulāri, bez atrunām lietot!

Pa vidu bija arī mazie mērķīši ar nelielām balviņām – pie 65kg pirmais mazais „šopings”, sasniedzot 60kg lielais „šopings”. Tas ļoti motivē!

Tad pastiprināti meklējot informāciju par sportu un pareizu uzturu, turpat cālī atradu citu domubiedru grupu „Uzturs. Veselīgs dzīvesveids bez badošanās! Vingrojam, skrienam… ”, kuru izveidoja Ineta Rijniece, kura reāli redzēja, cik daudz ir meitenēm ir mītu par sportu un veselīgu uzturu, cik daudzas bojā savu veselību ar nepamatoti zemu kcal dietu ieturēšanu utt.

Inetas padomi savos pamatos sakrīt arī ar SV un FD metodēm, atšķirība ir tikai tā, ka intensīvi sportojot organismam ir jādod vairāk olbaltumvielas.

Vēl, izpratu un godīgi sev atzinu, ka esmu „emociju” ēdāja. Meklējot informāciju par šo, pirmo reizi sapratu cik daudz apkārt ir cilvēku ar šo problēmu. Sapratu to, ka tas nāk no bērnības – ka labu gribot vecāki un citi cilvēki bērnam skumju, dusmu un citu negatīvu emociju, vai tieši pretēji pozitīvu emociju situācijās piedāvā kaut ko garšīgu. Tas ir tik nepareizi!!! Tas mums nemāca, kā tikt galā ar emocijām, kā risināt vai izbaudīt radušos situāciju, tas ir kā māneklis, tas tikai uz brīdi novērš uzmanību. Vēlāk liela daļa cilvēki ar ēdiena palīdzību mēģina „piepildīt” sevi, sajust sevi…un tad sākas apburtais loks – piemēram, slikti vai apātiski jūtoties cilvēks ēd, daudz ēd… bet emocionālā piepildījuma sajūta kā nerodas, tā nerodas, tā vietā sāk justies smagi, un emocionāli vēl sliktāk… un visam kā kronis nāk – liekais svars…

Ir jāmaina domāšana.

Visa pamatā ir domāšana, emocijas, gribasspēks… un tikai tad viss pārējais. Pārmaiņas ir līdz „kaulam” jāgrib, jāgrib to sevis dēļ nevis kāda cita dēļ.

Es zinu, ka nespēju ieturēt stingrās dietas. Vēlos ēst daudzveidīgi un garšīgi. Zinu, ka manam ķermenim ļoti svarīgas ir sporta nodarbības. Cenšos sportot 3-6x nedēļā. Ja nesanāk biežāk, tad kā minimālo programmu esmu sev nostādījusi 3x nedēļā.

Lai izdotos pārmaiņas, pašam ne tikai ļoti jāgrib, bet arī mērķtiecīgi ir jādarbojas, lai iegūtu vēlamo rezultātu, nedrīkst atmest ar roku, padoties, bet par spīti visam ir jāiet uz priekšu.

Pārmaiņu ceļš ir jāuztver kā pārmaiņu ceļš visai dzīvei, jo atgriežoties pie vecajiem paradumiem, atgriezīsies arī liekie kg.

Nemeklēt mūžīgās atrunas kāpēc to nedarīt, kāpēc nevaru to izdarīt, bet sameklēt vismaz 3 pamatojumus tam – kāpēc es to gribu darīt, kā es to izdarīšu, jo dzīvojot „Atrunu” ielejā, tur arī var visu mūžu nodzīvot….

Ko es esmu ieguvusi?

Esmu kļuvi apmierināta ar savu izskatu, jūtos enerģiska, laimīga un jūtu iekšēju pozitīvu starojumu, uz dzīvi skatos tagad daudz pozitīvāk J

Varu samērā pārliecināti teikt, ka esmu mainījusi dzīvesveidu, ne tikai sev, bet arī savai ģimenei…

Esmu atradusi arī sporta zāli „Māja – fitness”  un tā nu jau ir manas otrās mājas. Regulāri eju uz trenažieru zāli, programmu sastādu sev pati un ik pa laikam to dažādoju.

Uzskatu, ka nav jāgatavo atsevišķi neveselīgi citiem un veselīgi tikai sev. Es gatavoju saviem mīļajiem, ciemiņiem un visiem cenšos piedāvāt veselīgu ēdienu – jo veselīgs ēdiens nenozīmē, ka tas ir negaršīgs un pliekans. Vajag tikai eksperimentēt ar garšas niansēm, dažādām receptēm utt. Agrāk uz ēst gatavošanu skatījos, kā uz bubuli, jo likās, ka gatavošanas laikā vien varu palikt par 1kg smagāka…! Pat kartupeļu pankūkas var uztaisīt liesi un garšīgi:

Vienīgi bērna ēšanas paradumus ir grūtāk mainīt, tomēr priecājos, ka tur varu redzēt pirmās pārmaiņas. Prasot, ko ēdīsim pusdienās – bērns atbild – gribu zaļo zupu (brokuļu krēmzupa)

Neaizstājamas lietas virtuvē:

Elektroniskie virtuves svari (vēlams ar taras svara noņemšanas funkciju)

Cepeškrāsns

Tvaicējamais katls

Laba panna un katls

Silikona otiņa, ar kuru var ieeļļot pannu.

Trekno un neveselīgo produktu aizstājēji:

Bezpiedevu jogurts – krējuma vietā

Piena Spēks – saldā krējuma vietā

Olīveļļa, avokado – piesātināto tauku vietā

Brūnais cukurs, medus – baltā cukura vietā

Pilngraudu produkti – balto miltu vietā

Rieksti, žāvētie augļi, ogas – saldumu vietā

Melnā šokolāde – konfekšu vietā

Vislabākā dzimšanas dienas dāvana pašai sev: mīnus 15kg!

Oktobrī savā dzimšanas dienā es saņemu pašu labāko dāvanu – es šo dzimšanas dienu sagaidīju skaista, slaida un spēcīga!

Tik labi kā jūtos tagad, laikam neesmu jutusies nekad…vēlos šo sajūtu saglabāt arī turpmāk. Šis gads ir manījis ne tikai manu izskatu, bet arī manu dzīvi un dzīves uztveri..

Ilzes Elizabetes atziņas:

 • Nedrīkst iestrēgt sevis žēlošanas un čīkstēšanas stadijā, ir vienreiz sev jāpasaka – es vēlos mainīties un sākt pārmaiņas jau šodien!
 • Nespiest uz ātriem rezultātiem.
 • Jāiemācās atšķirt slāpes no izsalkuma, jo reizēm sajūtas ir ļoti līdzīgas.
 • Sportot jāsāk ļoti pakāpeniski, toties regulāri.
 • Svarīgi ir iepazīties ar pulsa zonām – visvairāk kcal tiek sadedzinātas vidējā pulsa zonā (fitnesa zonā, kas ir 60-70% no max pulsa) šajā zonā organisms ņem 85% enerģijas no tauku rezervēm.
 • Kardio treniņi fitnesa zonā nepieciešami vismaz 2x nedēļā.
 • Svarīgi ir tievēt ar prieku – gūt baudu no jaunām garšām, jauniem ēdieniem. Priecāties par sportu.
  • Ja nav vēlmes skaitīt kalorijas vai vienības – ievērot šķīvja likumu – b– ½ porcijai jāsastāv no dārzeņiem (vislabāk svaigiem) un ¼ – ogļhidrātiem/ labībai (kartupeļi, rīsi, griķi, makaroni u.c.) un ¼ – olbaltumvielām (gaļa, zivis, olas).
  • Rīta ēdienreizēs droši iekļaut vairāk ogļhidrātus, vakara ēdienreizēs olbaltumvielas un dārzeņus, izvairīties no augļu ēšanas vakaros, jo tie satur daudz cukuru.
  • Jāizvairās no ēdieniem un garšvielām, kurās ir pievienoti garšas pastiprinātāji (E 612, E621 utt.) tie rada atkarību pēc „mākslīgām” garšām un nomāc sāta sajūtu.
  • Gandrīz pilnībā esmu izslēgusi balto miltu izstrādājumus, saldinātos dzērienus, atstāju to svētku reizēm.
  • Saldumus taisu pati, tā varu regulēt kcal.
  • Nekad nespied bērnam izēst tukšu šķīvi, jo tā mēs nomācam viņam sāta sajūtas rašanos
  • Nekad bērnam nemāci „apēst emocijas”!

Senas patiesības

 • Obligāti vismaz 2l šķidruma dienā.
 • 4-5 regulāras ēdienreizes dienā
 • Sabalansēts, daudzveidīgs uzturs
 • Sports vismaz 3x nedēļā
 • Ātrs svara zudums arī tikpat ātri atgriezīsies.

Ilzes Elizabetes ieteikumi:

 • Nepadoties brīžos, kad vēl neredzi pirmos rezultātus.
 • Paslavē sevi par katru mazāko uzvaru!
 • Brīžos, kad „noraujies” no pareizajām sliedēm, nevaino par to sevi, nepamet savu apņemšanos, bet turpini iesākto cīņu!
 • Ja uznāk vēlme pieēsties, tad tajos brīžos izvēlēties produktus no veselīgā gala.
 • Nepadoties organisma sākotnējai pretestībai pret jaunajiem paradumiem. Viņš sākumā pieprasīs vecās garšas, ēdiena daudzumu utt.
 • Nebaidies – svaram ir tendence – kristies, tad stāvēt uz vietas, tad atkal pakristies. Ir dienas mēnesī (katrai individuāli), kad svars pat pieaug nedaudz uz ūdens aiztures rēķina. Tas ir normāli.
 • Seko līdzi apkārtmēriem, jo svars var nemainīties, vai pat pieaugt uz muskuļu masas pieauguma rēķina.
 • Nebaidies no spēka treniņiem izmantojot svarus muskuļu masas veidošanai– veido sev daudzveidīgu vingrojumu programmu visam ķermenim, smalkāk pievēršoties tieši problēmzonām, dažādo to mainot svarus, izpildījuma reizes utt.
 • Iepazīsties ar saviem muskuļiem, prātā mēģini katru ieraudzīt, izjust, tad treniņš būs rezultatīvāks.

Rīcības plāns, kurš tiešām darbojās – pārbaudīts uz savas ādas:

 • Samazināju sāls daudzumu uzturā;
 • Atteicos no cukura un balto miltu izstrādājumiem – atstājot tos tikai svētku reizēm. Nelietoju ikdienā baltmaizi, bulciņas, pīrādziņus, saldās brokastu pārslas, baltos rīsus, parastos makaronus utt. To visu esmu aizstājusi ar pilngraudu produktiem.
 • Pakāpeniski samazināju porcijas lielumu, lietoju mazas bļodiņas un šķīvjus.
 • Regulāri ēdu, lai mazinātu risku „norauties”.
 • Regulāri sportoju, ne mazāk kā 3x nedēļā
 • Sportoju ne tikai fitnesa zālē, bet arī mājās, pēc lejuplādētiem video (Deanne Berry, pilates, spēka vingrojumu kompleksi utt.) viss ir atrodams www.youtube.com, griežu riņķi mājās pa 30 min., izmantoju labus laika apstākļus – nūjoju vai skrienu ārā.
 • Kā ēdiena pamatsastāvdaļu ņemu dažāda veida dārzeņus
 • Nelietoju treknos krējumus un citus produktus ar augstu piesātināto tauku saturu.

Mobilizēties ļoti palīdz tas, lai vienmēr ir uz darbu līdzi kārbiņas ar ēdienu. Tā vienmēr var regulāri paēst vērtīgu maltīti.Esmu darbā ieviesusi veselīgo našķu šķīvi, kopā ar kolēģiem tur cenšamies salikt burkāniņus, ķirbja gabaliņus, augļus utt. Svarīgi, lai pa rokai nestāv cepumi un konfektes, bet veselīgas uzkodas. Tad arī brīžos, kad nav laika paēst, mutē var iemest kaut ko veselīgu. Darbā cenšos vienmēr turēt paniņas, medu.

Man daudzi jautā – kā tu notievēji, kā tev tas izdevās???

Atbilde ne vienmēr apmierina, jo ir daļa cilvēku, kas gaida kaut kādu burvju iespēju, bet tādas nav – nav burvju tabletes, nūjiņas, kas palīdzēs notievēt. Tas ir atbildīgs, mērķtiecīgs darbs ar sevi. Tas ir regulārs un ilgstošs darbs. Vajadzīga kompleksa pieeja mērķa sasniegšanai.

Toties, tiem, kuri tiešām vēlās to izdarīt, mana pieredze varbūt kļūs par stimulu arī pašiem to sasniegt…

Ilze Elizabete

Dalies ar draugiem
Facebook
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 3. jūnijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm

Viņi nometa lieko

Tu arī vari!

Jaunais tievēšanas izaicinājums sākas jau 3. jūnijā, pēc

Dienām
Stundām
Minūtēm
Sekundēm
Tievēšabas izaicinājums

Apmeklējot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu saglabāšanai savā ierīcē, lai uzlabotu vietnes navigāciju un analizētu vietnes lietojumu.

Pārbaudiet savas zināšanas par veselīgu uzturu

26 jautājumi
Apmēram 3 – 5 min.