Arbūzi, melones – un svara samazināšana

Pienākot arbūzu, meloņu sezonai, man bieži jautā: vai drīkst? Arbūzi un melones ir vieni no gardākajiem augļiem. Saldi, sulīgi, bet tiek uzskatīts, ka tajos ir daudz cukura un, ja vēlas samazināt svaru - no tiem labāk atteikties.

Kāpēc? Kaloriju tajos nav nemaz tik daudz, bet vitamīnu daudz.  Vidēji ap 35 – 40 Kcal uz 100g. Bet ir divi svarīgi momenti, uz kuriem jāvērš uzmanība:

  1. Apēstā daudzums. Ir patiešām grūti apstāties. Jo šie produkti ir saldi un rociņas tā vien stiepjas pēc nākošā sulīgā gabaliņa. Un paši sev nemanot varam apēst pat veselu kilogramu šā burvīgā augļa Bet tās jau būs ap 350 – 400 Kcal – vienas kārtīgas vakariņas.
  2. Glikēmiskais indekss. Šiem augļiem tas ir ļoti augsts – arbūziem 75, bet melonēm 65. Šie skaitļi gan atšķiras dažādos informācijas avotos, bet jebkurā gadījumā, rādītāji, ir tuvu patiesībai un, tie, kas ir virs 40, vairs nav zemi.

Pamatā ieteicams lietot produktus (arī augļus)  ar zemu vai vidēju glikēmisko indeksu (ar indeksu 55 un mazāk), pārējos produktus (augstāk kā 55) vajadzētu lietot retāk un ar mazākām porcijām, jo produkti ar augstu glikēmisko indeksu ātrāk pārstrādājas – ātrāk tiek remdēts izsalkums, tomēr pēc tam ātri vien atkal sāks gribēties ēst. Līdz ar to, lietojot šādus produktus biežāk sajutīsi izsalkumu.

 

Ko darīt, ja tik ļoti garšo šie augļi? Vai atteikties? Nē – atteikties nevajag.

  1. Neizslēdziet tos no savas ēdienkartes, bet ēdiet tos pārāk neaizraujoties. 150g vienai uzkodu reizei būs pilnīgi pietiekoši.
  2. Olbaltumu produkti samazina glikēmiskā indeksa līmeni. Ēdiet tos kopā ar biezpienu, mājas sieru, jogurtu vai kefīru. Tā jūs spēsiet laikus apstāties, jo arī ātrāk sajutīsiet sāta sajūtu.

Augļi un ogas ar zemu glikēmisko indeksu:

Baltās un sarkans jāņogas;

Bumbieri;

Mellenes;

Ķirši;

Plūmes;

Granātāboli;

Aprikozes;

Nektarīni;

Visu veidu citrusaugļi – citroni, greipfrūti, pomelo, mandarīni, apelsīni;

Ērkšķogas.

 

Pastāsti ko Tu par šo tēmu domā

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

Seko man

Labākie ogļhidrātu avoti

Labākie ogļhidrātu avoti

Nav labu vai sliktu uzturvielu – problēma ir tā, ka dažas mēs uzņemam daudz vairāk nekā mūsu organismam nepieciešams, bieži vien pat neapzināti – uz ogļhidrātiem tas attiecas vislielākajā mērā.

Lasīt visu rakstu »
Vai Keto diēta tiešām palīdz zaudēt svaru

Keto diēta

Vai Keto diēta ir tas ilgi gaidītais maģiskais veids, kā bez piepūles atbrīvoties no taukiem, saglabājot muskuļus, uzlabot sportisko sniegumu, labsajūtu un veselību kopumā?

Lasīt visu rakstu »